Archive for Felezkar

نشستِ فعالان کارگری و بازنشستگی در خبرگزاری ایلنا

در نشستِ فعالان کارگری و بازنشستگی در خبرگزاری ایلنا مطرح شد:

جلسات هیات امنای تامین اجتماعی، شستا و صندوق‌های بیمه‌ای را در اتاق‌های شیشه‌‌ای برگزار کنید/ با یکسری قوانین ضدتولید، ضدکارگر و ضدمنافع ملی مواجه هستیم/ می‌خواهند بانک رفاه کارگران را به بانک بورس‌بازان تبدیل کنند

جلسات هیات امنای تامین اجتماعی، شستا و صندوق‌های بیمه‌ای را در اتاق‌های شیشه‌‌ای برگزار کنید/ با یکسری قوانین ضدتولید، ضدکارگر و ضدمنافع ملی مواجه هستیم/ می‌خواهند بانک رفاه کارگران را به بانک بورس‌بازان تبدیل کنند …بیشتر

تفاهم نامه فروش ریل امضا نشد!

مراسم نمادین!! تحویل اولین محموله ریل قطارهای پر سرعت تولید شده در ذوب آهن اصفهان با حضور وزیران صنعت و راه و استاندار اصفهان در اواخر شهریور برگزار شد. جالب توجه اینکه محموله بصورت نمادین به راه آهن سراسری تحویل شد و خریدی در کار نبوده است. و جالبتر آنکه تفاهم نامه فروش ریل که بنا بود با حضور وزیران یاد شده امضا شود به دلیل « آنچه در فشردگی برنامه این دو وزیر » اعلام شد، انجام نگرفت.

اینکه تفاهم نامه ای به این با اهمیتی به دلیل فشردگی برنامه امضا نمی شود و محموله هم بطور نمادین تحویل راه آهن سراسری گشته حدس و گمان در مورد دست های پنهان را که نمی خواهند صنعت فعال و دست دلالان کوتاه شود را مطرح می کند. …بیشتر

ماهیت کار از نظر فلسفی!

ماهیت کار از نظر فلسفی، از محتوای کار و فعالیت خلاق یاد می کند که تابع قوانین زیبایی و در درجه نخست تابع کار مادی است. یعنی آن بخش از فعالیت های بشری که متوجه شکل دادن به ماده به منظور برآوردن نیازهای حیاتی اوست. در واقع خود لذت بردن از زیبایی و «گوش موسیقی شنو» و «چشم شکل شناس» که لازمه آن هستند.

مدتها پیش از این که هنر به عنوان شکل خاصی از فعالیت بشر پدیدار گردد، در جریان کار به ظهور رسیده و تکامل یافته بود. بنابراین، زیبایی شناسی اگرچه نامکتوب و پراکنده، توسط زحمتکشان پی ریزی گردید.

🔹کانال دانش و کارگر🔹

بخش آموزش سندیکای کارگران فلزکار مکانیک

نامه یک کارگر پروژه ای

شرکت اویکو واقع در پالایشگاه نفت شهر باقرشهر یک آگهی استخدام نیرو گذاشت من هم تلفنی تماس گرفتم گفتند بیست روز کاره، استادكار روزی ۳۵۰ هزار تومان، مکانیک درجه یک ۲۵۰ هزار تومان، مکانیک درجه دو ۱۵۰ هزار تومان. خوابگاه و امکانات و بیمه فول. دیروز رفتیم پالایشگاه. اوضاع خوابگاه و حمام را که دیدیم خواستیم برگردیم. ۲۵ تا نیرو بودیم. التماس و خواهش که بمانید فردا درست می شود.

امروز که رفتیم گفتند همینه. قبل از برگشتن مان گفتم بذار حقوق ها را سراغ بگیریم ببینم اونهم دروغ بوده یا نه؟ تست گرفتند. گفتند مکانیک درجه یک. گفتم چرا مکانیک درجه یک؟ چرا استادکار نمیزنی؟ گفت آخرین نفرات هستید. گفتم چرا پشت گوشی چیز دیگه ای گفتید؟ گفت اون سرپرست شرکته، من سرپرست اجرا. گفتم حقوق چقدر است؟ گفت 140هزار تومان روزی، بیمه و مالیات هم کم میشود. …بیشتر

نامه جمعی از کارگران شرکت اندیکا صنعت

جمعی از کارگران پروژه ای در نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی مشهد هفته گذشته در اعتصاب بودند. از تیرماه حقوق کاگران پرداخت نشده است. پیمانکار این پروژه آقای مرتضی رحیمی یا شرکت اندیکا صنعت است. اینها زیر مجموعه شرکت مپنا بویلر هستند بعد از یک هفته اعتصاب دوشنبه هفته قبل درنیروگاه توسط کارگران بسته شد واجازه خروج و ورود به کسی ندادند. شرکت مپنا هم می گوید شرکت اندیکا بیشتر پول کار رو گرفته و به لحاظ مالی طلبی نداردیه مقداری مانده که برای حسن انجام کار نگه داشته شده است. درصورتی که از تیرماه تاکنون پرداختی به کارگران نداشته است.
…بیشتر

شب ستاره کش همی،نشسته روی سینه ام

شب ستاره کش همی، نشسته روی سینه ام

به لب رسیده جان ولی، دم سحر نمی زند

شکوفه امیدمو، غمم سیاه نمی کند

مرا خزان نمی برد، مرا تبر نمی زند.

هوشنگ ابتهاج
…بیشتر

انسانیت بالاتر از ورزش!

ورزش اگر انسانیت را پاس ندارد، ارزش واقعی خود را از دست می دهد. کوهنوردی ورزش اتحاد، یاری رساندن به همنوع و دستگیری از، در راه ماندگان است. سنت کوهنوردان فلزکار به ما آموخته است، روحیه انسانی را سرلوحه خود قرار دهیم.

با تجاوز ارتش ترکیه به سرزمین مردم بی دفاع کرد سوریه، گروه کوهنوردان فلزکار صعود به قله آرارات را تحریم کرده و از همه همنوردان در گروههای دیگر کوهنوردی تقاضا می کنیم به این تحریم بپیوندند.

گروه کوهنوردان فلزکار ٢٣ مهر ١٣٩٨

مشکلات بی پایان کارگران ذوب آهن!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، با اینکه قرار بود بیمه درمانی تکمیلی دانا مشکلات کارگران ذوب آهنی را حل کند متاسفانه اینگونه که نشده بلکه خدمات دهی توسط این بیمه نامطلوب است. کارگران به خبرنگار ما خواسته های خود را به شرح زیر اعلام کردند:

١- جهت رفع مشکلات دریافت حق فنی توسط داروخانه ها براساس قرارداد بیمه تکمیلی دانا تدابیری اتخاذ شود

٢- قرارداد آزمایشگاهها، رادیولوژی ها با بیمه دانا قطع شده است، کارگران چه باید بکنند؟ …بیشتر

من و مسیح زنده و لاتاری!

من، این سوژه ی تنهایم در فرودست ترین طبقه!

تمامیِ اِبژه ها به سوی فتح اند و سرمایه و مال اندوزی؛ چه چیزی خواهد توانست این سوژه ی غم زده را تا مرگ، “امید” وار نگاه دارد؟

هی رفقا،

اصلا از خرودورزی و تلاش و کوشش مان سخنی در میان نیست؛ ما می کوشیم تا به امید، تا لحظه ی مرگ به امیدِ طبقه ی فرادست، نفس بکشیم.

…بیشتر

اولین پاکسازی گستردهمردمی پویش ملی

🚬 #ته_سیگارت_را_با_خودت_ببر

١٦مهر ٩٨ با همراهی و حضورفعال میهمانان گرامی : (آغازگر پویش در مهرشهر کرج سرکار خانم بهاور و گروه کوهنوردی فلزکار مکانیک کشور “آقایان دکتر کیادلیری و گیلانی نژاد و سرکار خانم صادقی نژاد”، انجمن دوستداران توسعه پایدار ، پویش سه شنبه های بدون خودرو ، کانون طبیعت و سلامت مازند ، گروه خیریه منشاء ، انجمن یاریگران ، انجمن دل ارمون و انجمن امداد به بیماران سرطانی قائمشهر ، آقای میرزایی از شورای شهر و آقای دکتر گران ریاست مرکز بهداشت و آقایان مهندس رضایی و یدالهی از اداره محیط زیست قائمشهر) در شهرستان قائمشهرکلیدخورد

🚬🚬🚬🚬🚬🚬🚬🚬🚬🚬🚬🚬 …بیشتر