Archive for Felezkar

در انتخابات کانون بازنشستگان تهران چه گذشت؟

روز یکشنبه ۱۰ شهریور ساعت ٩ صبح در سالن نگین خیابان آزادی – اول خیابان جیحون انتخابات کانون بازنشستگان تامین اجتماعی برگزار شد. قبل از ورود به حیاط و سالن کانون افرادی که معلوم بود از قبل برای این کار گماشته شده اند عکس چاپ شده سه تن از بازرسین مورد نظر خانه کارگر را به مراجعه کنندگان داده و به آنان گوشزد می کردند که به این افراد رای بدهند. این در حالی بود که وقت تبلیغات تمام شده بود و ناظرین وزارت کار و کانون بر این خلاف چشم بسته بودند.
…بیشتر

معوقات کارگران ذوب آهنی را بپردازید!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا با توجه به تورم ٥٠ درصدی و گرانی بیش از حد کالاها متاسفانه مدیران شرکت ذوب آهن از پرداختن به موضوع پرداختی های عقب افتاده کارگران طفره می روند و این باعث شده که کارگران دریافتی هایشان نسبت به کارکردشان کاهش داشته باشد هر چند که سخت تلاش می کنند. لذا آنان خواهان پرداخت هرچه سریعتر موارد زیر هستند:

١- پرداخت پاداش مناسب برای کارهایی که موجب کاهش در هزینه ها می گردد. …بیشتر

ورزش حق کارگران است!

گزارشی از بازی دوستانه تیم فوتسال سندیکای ساوه با تیم فوتسال شرکت دارو سازی تهران شیمی:

این بازی در تاریخ ١٣ شهریور با دعوت تیم تهران شیمی و با میزبانی آنها در سالن ورزشی کارخانه شن سای ساوه برگزار شد که نتیجه با مساوی ۲-۲ به اتمام رسید. نکات مهم این بازی که علاوه بر دوستی و رفاقت بین کارگران گردید آشنایی کارگران با وجود تیم سندیکا بود. پلا کارد سندیکا همانطور که در عکس مشهود است در ورودی سالن نصب گردید و کاملا قابل مشاهده بود. کارگران ورزشکار به محض ورود به سالن سوال می کردند که تیم فوتسال سندیکا کی تشکیل شده و اساسا سندیکای فلزکارمکانیک چه اهدافی دارد که توضیح داده شد. این بازیها نتایج زیر را به همراه دارد: …بیشتر

ماناست راهت، دختر آبی سرزمینم!

دختر آبی (سحر خدایاری) با رویای آزادی از میان ما رفت. اما مسوولیت پیگیری آرزویش بر شانه های ما همچنان باقی است.

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران درگذشت این پیگیر آزادی را به هموطنان و خانواده اش تسلیت می گوید.

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

١٩ شهریور ١٣٩٨

اطلاعیه پرسنل رسمی شرکت نیشکر هفت تپه

بنام خدا

اینجانبان پرسنل رسمی شرکت فایل صوتی جلسه زد و بند نماینده مدیریت شرکت با تعدادی از اعضای خائن و مزدور شورای اسلامی کار در تهران را شنیدیم شورایی که قبلا طی جلسه ای اشکارا در تهران هدایایی از دست کارفرما گرفته بودند و اکثر این افراد اعضای مجمع نمایندگان بودند که مهندسی شده توسط امیراسدبیگی و بیرانوند انتخاب شدند.

همکاران، پست ترین، ناجوانمردانه ترین و غیراخلاقی ترین عمل، خیانت به کسی است که شما را وکیل خود جهت پیگیری حق خود می گمارد.

همکاران شما همه دراین خیانت بی سابقه در تاریخ جامعه کارگری شرکت نیشکر سهیم هستید و درعین سادگی به کسانی اعتماد کردید که نه سواد و دانش داشتند و نه تجربه و نه اعتقادی به رعایت اخلاق و جوانمردی .
…بیشتر

از مبارزه دست نخواهیم کشید!

٤١ تن از کارگران فولاد اهواز به دادگاه احضار شدند. اینان کارگرانی هستند که به خصوصی سازی رانتخورانه، عقب افتادن دستمزدها و بسته شدن کارخانه اشان اعتراض کرده بودند. همچنین ٩ تن از کارگران هفت تپه به ٨ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق محکوم شدند. اینان نیز به فروش کارخانه آن هم بدون ضابطه و غیرکارشناسی و عقب افتادن دستمزدهایشان معترض بودند. …بیشتر

نگرانیِ عمیقِ کارگران از واگذاری بانک رفاه در بورس

گزارش: نسرین هزاره مقدم -ایلنا

هرگاه کفگیر منابع دلاری، ارزی و ریالی دولت‌ها به تهِ دیگ می‌خورد، یاد واگذاری اموال کارگران به بخش خصوصی می‌افتند؛ دولت‌های پس از جنگ همواره یکی از راهکارهای جبران کسری بودجه را خصوصی‌سازی اموال کارگران دانسته‌اند.

در ابتدای تابستان امسال، خبرها نشان می‌دادند که رئیس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وقت داده که تا پایان شهریور ماه سهام بانک رفاه کارگران را در بورس عرضه کند. این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی از مجلس شورای اسلامی خواست تا با تصویب طرحی، بانک رفاه را از شمول اصل ۴۴ قانون اساسی خارج کند.

اما مدتی بعد ۲۵ تیرماه، در روز تامین اجتماعی «محمدعلی همتی» عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به ایلنا اطلاع داد که کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مستثناسازی بانک رفاه کارگران از واگذاری رای داده است. وی اظهار امیدواری کرد که این طرح در صحن مجلس رای بیاورد. در همین اثنا مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که دلیلی برای مستثنا شدن بانک رفاه از واگذاری در بورس وجود ندارد.
…بیشتر

از نیشکرهفت تپه خبرهای خوبی به گوش نمی رسد؟

طبق اخبار منتشره متاسفانه واگذاری کارخانه خوراک دام بصورت استیجاری به آقای موسوی صورت گرفته است. این فرد از طلبکاران عمده شرکت نیشکر هفت تپه می باشد. این فرد پس از تحویل شرکت در یک اقدام غیرمنتظره عدم نیاز حدود ۳۵ نیروی با تجربه و با سابقه این شرکت را اعلام نمود تا توسط مدیریت در بخشهای دیگر شرکت بدلیل داشتن قرارداد ششماهه مشغول بکار شوند.

این افراد طبق قانون کار کارگر شرکت محسوب شده و تاکنون نیز مدیریت شرکت هفت تپه تصمیمی درمورد درخواست آقای موسوی اعمال ننموده است و کارگران نیز در محل کار خود حاضر می شوند. مدیریت شرکت هفت تپه به دلیل چالشهای امنیتی واعتصابات کارگری بعید است با این تقاضای مالک جدید خوراک دام موافقت نماید …بیشتر

روزگار کارمندان پست!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا روزگار کارمندان پست شعبه میدان ولی عصر بسیار اسفناک است. در ابتدای سال کارمندان با قراردادهایی روبرو شدند که سفید امضا بود و در آن نوشته شده است که سنوات سال ١٣٩٨ را دریافت داشته اند. این قراردادها سه ماهه بوده و اگر کارمندی تن به خواسته های اداره پست و حجم سنگین کار بدهد قرارداداش تمدید خواهد شد.

در اوایل سال بابا پستچی ها بابت نگرفتن سنوات سال ١٣٩٧ دست به اعتصاب زدند که همگی این کارمندان را که بیش از ٤٠ نفر بودند پس از تسویه اخراج نمودند. …بیشتر

در هفت تپه چه خبر است؟

مشاجره بین مدیرحسابداری شرکت نیشکر با یکی از کارگران باعث وخامت حال کارگرشد.

صبح امروز پنج شنبه تعداد زیادی ازکارگران رسمی شرکت نیشکرهفت تپه بدلیل پرداخت نشدن حقوق تیرماه ؛ امضا نکردن احکام شغلی و پرداخت نشدن دوماه دیرکرد مابه التفاوت معوق مشاغل بندی، مطابق آخرین حقوق در مقابل حسابداری شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند

کارگران جهت پیگیری این موضوع به مدیر حسابداری شرکت عبدالنبی محول که فردی بازنشسته است مراجعه کردند که بدلیل جواب سربالای ایشان موجب مشاجره لفظی بین ایشان و کارگران گردید که یکی از کارگران بدلیل مشکل قلبی بی هوش شده و به درمانگاه اعزام گردید و محول نیز با کمک نیروی انتظامی از دفتر گریخت. …بیشتر