Archive for Felezkar

به کشتار خانواده های کارگری پایان دهید!

نوسانات نرخ ارز که بصورت لجام گسیخته، و بدلایل سیاسی، اقتصادی و حتی فرهنگی، باعث کاهش ارزش پول و به تبع آن ایجاد تورم در کشور شده؛ تاثیر مخربش را بيش از همه، بر روی قشر مزدبگیر و زحمتکش جامعه گذاشته است.

     تعیین میزان افزایش حداقل دستمزد، برای سال ٩٧ به نوعی مطابق با نرخ تورم و قیمت ارز سال ٩٦ بوده است و عملاً شاهدِ این موضوع  بوده ایم که نرخ ارز از ابتدای سال جاری، افزایش پنجاه و سپس ١٠٠ و اکنون نزدیک به رشد ٤٠٠ درصدی رسیده است. به تبع این افزایش، قیمت اجناس و کالاها نیز تورم سرسام آوری داشته اند. این روند را مقایسه کنید با افزایش بیست درصدی (در کل) حقوق زحمتکشان که همینگونه عملاً زیرخط فقر و فلاکت هستند.  در سال ٩٦ یک کارگر، ماهانه ٢٧٠ دلار درآمد داشت و امروز این درآمد به مرز ٩٠ دلار رسیده است. هر عقل سلیم و آگاهی، قطعاً این نابرابری اقتصادی را نمی پذیرد و بر نمی تابد. …بیشتر

کارگران از وضعیت سخت در نیروگاه گل گهر سیرجان می گویند

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا کارگران نیروگاه گل گهر سیرجان از وضعیت غذا بسیار ناراضی بوده و به کارگران بیش از یک هفته است که شام هم داده نمی شود.   ساعت کار در این نیروگاه روزانه ١٣ ساعت است.

پایه حقوق جوشکاربرق آرگون که می باید ٦ میلیون باشد در اینجا ٤ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان است. سختی کار این جوشکاران زمانی است که بخواهند  در هارپ  یک پاس جوشکاری کنند آنهم میان پشم شیشه که هم باعث آتش سوزی و هم به لحاظ تنفسی بسیار سخت و طاقت فرساست.    …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن اصفهان

با توجه به درخواست های مکرر کارگران ذوب آهن از مدیریت برای پاداش های دوره ای و انتشار آن در گزارشات خبرنگاران ما در ذوب آهن بالاخره مدیریت ذوب آهن در نشست تعاملی با مدیران به این موضوع اشاره کرد و قول داد که منافع شرکت از سود حاصله از آن به کارگران برخواهد گشت.

…بیشتر

وضعیت در پروژه های نفتی از زبان کارگران

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا با وجود گرمای بیش از ٥٠ درجه در پروژه های نفتی کارگران از حداقل امکانات و پرداخت به موقع دستمزد شکایت دارند.

ما کارگران موسسه عمران ساحل هستیم. از مردادماه تا الان کیفیت و کمیت غذا و سرویس ایاب و ذهاب کارگران بسیار بی نظم و بدون مدیریت بوده و کیفیت خوابگاه ها بسیار پایین و بدون امکانات هست.  به برادران کارگر توصیه می کنیم برای این شرکت کار نکنند. هر چند حقوق را بموقع پرداخت می کند ولی دلیلی نمیشود که امکانات رفاهی کارگران رو کم کنند . البته اگر مدیریت گروه پایپینگ و سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران لازم می دانند این شرکت را هم به شرکت های تحریمی اضافه کنند. تا کارگران از کار برای اینگونه شرکت ها که برای کارگران اهمیت قایل نیستند به خود ایند و کارگران هم دلیل تحریم را بدانند.

تداوم مواضع کارفرما طی اعتصاب کارگران شرکت کانی مس، مجتمع مس سرچشمه

پیرو درج خبر اعتصابِ کارگران شرکت کانی مس، که عمومن بومی هستند و مشغول به کار در پروژه ی تیکنر های طرح جامع آب واقع در مجتمع مس سرچشمه، و  بنا به گزارش دریافتی از گزارشگرِ پیام سندیکا در این محل، پس از اعتصاب کارگران برای دریافتِ برخی مطالباتِ به حقِ خود و بازداشت و آزاد شدنِ ٣ نفر از نمایندگانِ مطالبه گران، ٣ نفر از پرسنل این شرکت به جرم نمایندگی کارگران و پیجویی مطالباتِ ایشان، از کار اخراج گردیدند.

…بیشتر

خواسته های کارگران ذوب آهن در پیام به سندیکا

١- کارگران قرارداد موقت خواستار فراهم شدن شرایط برای گرفتن وام مسکن هستند

٢- چرا کارگرانی که در آزمون استخدامی سال ٨٩ پذیرفته شده اند تبدیل وضعیت نمی شوند

٣- توزیع غذا در شیفت ها با مشکلات فراوانی روبروست رسیدگی شود

…بیشتر

نگاهی به قیمت رنگهای ساختمانی

١- از آنجایی که مواد اولیه رنگ، تیتان میباشد و این محصول از کشورهای دیگر وارد میشود و هر روز قیمت رنگ بالا میرود به بهانه بالا رفتن دولار، متاسفانه در ماه های گذشته رنگ های ساختمانی صد درصد  گران شده اند و مشکلات کاری برای کارگران نقاش ساختمان هر روز بیشتر از روز دیگر می شود و به بیکاری کارگران دامن می زند.

  مثلن رنگ پلاستیک پارس بهار دبه ای بیست و نه هزار تومن بود الان رسیده به دبه ای هفتاد هزار تومن و سحر براق روغنی  چهار کیلويی ۳۵ هزار تومن بود رسیده به ۷۵ هزار تومن  اما مزد کارگران هنوز تکان نخورده  به علت گرانی رنگ، کار نقاشی هر روز کمتر و کمتر میشود.

…بیشتر

مشکلات کارگران ذوب آهن در گزارش به پیام سندیکا

١- سرویس حمل و نقل مسکن شهرضا و راننده مربوطه در حد شخصیت کارگران ذوب آهن نیست. لطفن رسیدگی شود

٢- سرویس مسیر تولیدات کک و مواد شیمیایی اصلن رضایت بخش نیست.

٣- کارگران از راننده سرویس ملک شهر راضی نیستند و وضعیت این سرویس افتضاح است.

٤- رانندگان لیفتراک از کار در مدیریت فولاد سازی و عدم هماهنگی کار محوله و سختی کار مربوطه با دستمزدها شکایت ناراضی بوده و اعلام کردند از سال ٩٦ افزایشی در دستمزدها صورت نگرفته است

…بیشتر

درود به کارگران سرزمینم…….

بی اعتمادی کارگران نسبت به عملکرد کارفرمایانشان روز بروز نمود بیشتری پیدا می نماید؛ چرا که کارفرمایان روز به روز دورویی و نقاط ضعف خود را که چپاول حقوقی زحمتکشان می باشد توسعه میدهند و از تنگدستی آنان و شرایط نابسامان اقتصادی نهایت بهره برداری را میکنند تا کارگران را به خاک سیاه فقر کشانده و در دستیابی به حقوقشان سرگردان می نمایند تا بهتر بتوانند نیروی کار ارزان را استثمار کنند. آنها شفاف نیستند و وعده هایشان هیچوقت در زمان داده شده عملی نمیشود. آنها دروغگویی را پاس میدارند و در پس عملکردهای نابکارشان پشت سر نیروی کار پوزخند جانانه ای میزنند و چنین خود را توجیه می نمایند که نان طبقه ضعیف خوردن دارد و پشت سرش بایستی قهقهه ای سرمستانه از پیروزی سرمایه داری و چپاول سفره های زحمتکشان سر داد و تمام سوداهای خویش را در مسیر سود دهی صورت واقعیت بخشید..

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازخواسته های کارگران ذوب آهن

١- چرا داروهای خاص و خارجی نباید تحت پوشش بیمه ایران باشد تا بازنشستگان ذوب آهن دوران پیری را راحتتر بگذرانند؟

٢- هزینه خرید دارو و ویزیت به بیمه ایران داده شده ولی در پرداختش تعلل می کنند چرا؟

٣- تاخیر در بیمه تکمیل درمان نوزادن برای کارگران مشکلات ایجاد کرده است لطفن رسیدگی شود.

…بیشتر