Archive for Felezkar

اعتراض به فریب!

در اعتراض به فریب و تحقیر بازنشستگان تامین اجتماعی توسط مسوولین این سازمان و عدم پرداخت مبلغ صحیح همسان سازی و درج آن بطور کامل در احکام بازنشستگان و ابهام در روند افزایش مستمری ها و اجرای همسان سازی سال ١٤٠٠ و همچنین زیر فشار گذاشتن کنشگران عرصه بازنشستگی ، فردا یکشنبه تجمعی توسط بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل مجلس در تهران صورت خواهد گرفت.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران ضمن حمایت از این اعتراض خواستار آزادی فوری اسماعیل گرامی بازنشسته سازمان تامین اجتماعی که مدتهاست در بند است، می باشیم.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

٢١ فروردین ١٤٠٠

اعتراض ها ادامه دارد!

در پی روند غیرمسوولانه سازمان تامین اجتماعی در اجرای همسان سازی مستمری های بازنشستگان امروز ٢١ فروردین نامه ای با بیش از ٦٠٠ امضا با کدملی به دبیرخانه سازمان تامین اجتماعی ثبت شد و نسخه ای هم جهت اطلاع رسانی به خبرگزاری ایلنا تسلیم گردید. متن نامه به شرح زیر است:

حضور محترم ریاست سازمان تامین اجتماعی

جناب آقای سالاری

با سلام و آرزوی تندرستی و سالی پربار برای مردم ایران و جنابعالی، ما امضا کنندگان این نامه به استحضار می رسانیم با توجه به قول های متعدد داده شده از سوی شما و مسوولین مربوطه خواستار:

۱- اجرای کامل همسان سازی سال ۹۹ تا پایان فروردین ۱۴۰۰ هستیم.
…بیشتر

تجلیل از شهرام محمدی، سیاوشی از تبار کارگران!

١٢ فروردین شهر باستانی و با تمدن ایذه که هنوز تمدن عیلام و هخامنشیان را در دل خود حفظ کرده است در گورستان «کول فرح» شاهد تجلیل از انسانی بود که برای حفظ جان برادران کارگرش از دست آتش، سیاوش وار به دل حادثه زد و جاودانه شد.

جمعی از کارگران سندیکای فلزکارمکانیک خوزستان با حضور بر سر مزار حماسه ساز انسانیت، شهرام محمدی کارگر تعمیرات که در تیرماه ١٣٩٤ در پتروشیمی مارون در حین آتش سوزی اتفاق افتاده در یکی از مخازن این پتروشیمی با عشقی عمیق به کارگران سیاوش وار به کانون آتش رفته و با بستن شیرهای مخازن از فاجعه ای انسانی جلوگیری کرده و جاودانه شد، جمع شدند تا تجدید میثاقی با این بزرگمرد و اندیشه انسانی اش داشته باشند. …بیشتر

همبسته ایم، همبسته!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، با جلوگیری از تجمع صنفی بازنشستگان تهرانی در مقابل وزارت کار و رفاه و سازمان تامین اجتماعی توسط نیروهای انتظامی در نخستین ساعات روز ١٨ فروردین، در تهران تجمعی برگزار نشد. از ابتدای خیابان شادمان تا جلوی سازمان حج و زیارت از جمع شدن ٢٠ و ٣٠ نفری موسپیدان جلوگیری بعمل آمده و حتا اين محدوديت بر روی پل عابر پیاده در دو سوی این مسیر نیز اعمال می شد. نیروهای انتظامی و نیروهای لباس شخصی با دادن هشدار به عابرینی که ‌به سمت وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی می رفتند ، از هر گونه اقدامى به منظور اعتراض برخورد می كردند.

آنچه بی تردید پایانی بر آن نیست خواسته های بر حقی است که بازنشستگان دارند و آن حقوقی در حد شخصیت انسانی است.

هیات تحریریه پیام سندیکا ضمن محکوم کردن این عمل غیر قانونی در جلوگيرى از اين عمل صنفى، رعایت اصل ٢٧ قانون اساسی را خواستار بوده و با خواسته های بازنشستگان اعلام همبستگی دوباره می کند.

تهدید، احضار، دستگیری و اخراج دیگر اثر ندارد!

جنبش بازنشستگان در چندماه گذشته زیر فشارهای امنیتی قرار گرفته است تا از دست اندازی های دولت به اندوخته های خود چشم پوشی کند. دستگیری اسماعیل گرامی و احضار علی فراهانی به پلیس امنیت، ٢ تن از فعالین بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله این فشارهاست. این دور جدیدی از فشارها علیه کوشندگان صنفی است. اخراج ٨ فعال کارگری هفت تپه ای در ابتدای سال و سپس اخراج دو تن از فعالین کارگری فولاد بی تردید موج جدیدی از تهدید هاست.

ما ضمن حمایت از خواسته ها و اعتراضات کارگران هفت تپه و فولاد اهواز خواستار آزادی بی قید و شرط اسماعیل گرامی هستیم. همچنین نسبت به وضعیت ابتلا به بیماری کرونای آقای بکتاش آبتین عضو کانون نویسندگان ایران اعلام نگرانی کرده خواستار آزادی هرچه سریعتر او هستیم. …بیشتر

از پا نخواهیم نشست!

دستگیری شبانه آقای اسماعیل گرامی در ١٤ فروردین و احضار علی فراهانی در ١٥ فروردین و تهدید ادمین های گروههای تلگرامی بازنشستگی از جمله گروه بازنشستگان پایتخت و سراسر کشور عزم ما را برای دستیابی به خواسته های بر حقمان دو چندان می کند. ما ضمن محکوم کردن تهدید، احضار و دستگیری فعالان صنفی و بازنشستگی خواهان آزادی فوری آقای اسماعیل گرامی هستیم. تهدیدها، احضارها و دستگیری فعالان بازنشستگان چاره کار نیست و بازنشستگان حق خود را می خواهند و می گویند:

«دیگر حتی با حداقل ها هم نمی شود زندگی کرد»

گروه بازنشستگان پایتخت و سراسر کشور

بازنشستگان سندیکای بافنده سوزنی

بازنشستگان فلزکارمکانیک

بازنشستگان صنعت چاپ

١٧ فروردین ١٤٠٠

عاشقانی که زمین را به دگر آیینی خواستند آذین بندند و چه شیدا بودند!

سیف اله اسدی سندیکالیست پیشکسوت و نماینده کارگران برق تهران و از اعضای کمیته اعتصاب سال ١٣٥٧ و خاموش کننده چراغ هایی که باعث هدف قرار دادن مردم شعار دهنده در بالای پشت بام ها بود، از عمل اجتماعی خود سربلند فارغ شد و به انبوه سیاهه افتخارآفرینان جنبش کارگری پیوست . سیف اله اسدی از پیشگامان انجمن همبستگی شوراها و سندیکاهای کارگری تهران و حومه در سال ١٣٥٨ به همراه حسین نعمتی برای قدرتمند کردن جنبش سندیکایی می باشد. او پس از زندان در سال ١٣٦٧ از بنیانگذاران کانون بازنشستگان تهران به همراه علیرضا فرهادی و نماینده کانون بازنشستگان تهران در هیات موسسان سندیکاهای کارگری در سال ١٣٨٤ بود. او که تجربیات بسیاری از فعالیت در دوران سخت از ٢٨ مرداد ١٣٣٢ و تا بسته شدن سندیکاهای کارگری در سال ١٣٦٢ داشت همواره به سندیکالیست های جوان صبوری و پشتکار و مطالعه را یادآور می شد. او با رویی خوش و چهره ای خندان همیشه به پیشواز دوستان جوانش می رفت. سندیکای ما این افتخار را داشت که در محضر او رمز ایستادگی و وحدت را بیاموزد و بیاموزد که پیروزی اندیشه های کارگری در تداوم پیگیری آن اندیشه ها و به روز کردن آنست. او به ما آموخت که باید با کارگران هم نفس شد و از اظهار نظرشان نه تنها نهراسید بلکه سطح جنبش کارگری را دریافت. او یکی از خوانندگان همیشگی نشریه پیام سندیکا بود و ما را بسیار تشویق می کرد. …بیشتر

دست های پنهان تفرقه!

در ٤ فروردین متنی با نام «از سندیکای جعلی تا توجیه سرکوب اعتراضات» که سایت اخبار روز آنان را با امضای«جمعی از بازنشستگان» تهرانی می خواند، منتشر شد. که به اصطلاح جوابیه ای است بر چند پرسشی که در مقاله « چرا به تجمع ١٧ اسفند حمله شد؟؟» را کرده بودم. متن من تحلیلی بود بر آنچه در تجمع ١٧ اسفند بازنشستگان گذشته بود و بی تردید نقدی را می طلبید تا به واکاوی حمله به بازنشستگان منجر شود اما متاسفانه تاکنون کسی تحلیلی ارایه نکرده است تا اینکه دوستان خبر دادند متنی توهین آمیز در سایت اخبار روز علیه من منتشر شده است. که من تلاش می کنم با ارایه سند این متن را نقد کنم.

تفاوت من با این«جمعی از بازنشستگان» این است که خود و اندیشه هایم را در معرض قضاوت قرار می دهم و از پنهان شدن در پشت هر عنوانی پرهیز می کنم. البته این فرد و یا افراد دانسته هویت خود را پنهان می کنند چون نوشته شان با گذاشتن نام اصلی شان از سکه خواهد افتاد. متاسفانه متن نوشته شده با حاشیه شروع شده و با اتهام زنی و لجن پراکنی ادامه می یابد. …بیشتر

اتحاد و همبستگی چاره رنجبران!

موج جدید حمله به زحمتکشان پس از تصویب حداقل حقوقی ٤ برابر زیر خط فقر، آغاز گشته است. اخراج ٨ نفر از کارگران فعال نیشکر هفت تپه در آخرین روزهای سال گذشته سرآغاز هجوم به اعتراضات و نشانه رفتن فعالین کارگری بود. دومین هجوم به کارگران هفت تپه ای در حالی انجام گرفت که در سال جدید به کارگران هفت تپه ای اعلام شد زمان قراردادهایشان از شش ماه به ٣ ماه خواهد رسید که به اعتصاب دو روزه کارگران بخش دفع آفات و همبستگی کارگران سایر بخش های نیشکرهفت تپه را در برداشت و قضیه منتفی اعلام شد. اما به اینجا ختم نشد.
…بیشتر

سپاسگزار یاریگران ارزشمند پویش مردمی #نه_به_ته_سیگار هستیم!

با درود بر همه ی نیک اندیشانی که از تیرماه ١٣٩٨ پویش مردمی #نه_به_ته_سیگار را یاری کرده وباعث غنای پویش شدند تا حاصل تلاش هایمان ببار نشیند و امروز خرسندیم که شهر کرج اولین شهر در کشور است که ٥ پارک آن مجهز به سطل های مخصوص جمع آوری ته سیگار گردید.

سپاسگزار یاران مان در سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران، گروه کوهنوردان فلزکار، خیریه مهر کوثر، باشگاه های کوهنوردی مهر البرز و ستارگان البرز، انجمن کوهنوردان ایران، انجمن توسعه پایدار قائمشهر، گروه خیریه منشاء قائمشهر، انجمن دوستداران دماوند کوه، پویش سه شنبه های بدون خودرو، دوستانمان در کاشان، قائمشهر، بابل، تهران، کرج،… و انسانهای فرهیخته ای چون خانم مهین صادقی نژاد، خانم بدرالملوک امام، مهندس فرهنگ جولایی، دکترمحمدرضاکیا دلیری، خسرو یزدانی، کاظم باقرزاده،…. هستیم. …بیشتر