Archive for اخبار کارگری

این روزها در هفت تپه!

پس از حدود یک ماه اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه، با توافق دوجانبه با کارفرما و به صورت مشروط به محل کار خود برگشتند.

یکی ازخواسته های کارگران بازگشت به کار اسماعیل بخشی بود که با موافقت مدیریت شرکت در محل کار حاضر شدند. البته بنا به بررسی های به عمل آمده و طبق گفته مدیریت شرکت، ایشان در دوران بازداشت وعدم حضور در شرکت نیز حقوق خود را دریافت می کرده و در واقع اخراج نبوده و فقط پس از آزادی ممنوع الورود بودند. …بیشتر

در کارخانه بشکه سازی چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، کارخانه بشکه سازی واقع در شهرک صنعتی ساوه با ٣٠ کارگر متاسفانه به دلیل تامین نشدن مواد اولیه اش (ورق) در ماههای اخیر با ٢٠ درصد ظرفیتش کار می کند.

فولاد مبارکه اصفهان که تامین کننده اصلی ورق مورد نیاز کارخانه است، مواد اولیه را با تاخیر به این کارخانه می دهد که باعث گردیده در آبان ماه ٧٠ درصد کارگران به مرخصی اجباری بروند تا کارخانه بتواند مواد اولیه اش را تهیه کند. …بیشتر

وضعیت در انبار مرکزی ذوب آهن مناسب نیست!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، مدیریت ذوب آهن با وجود وضعیت خوب مالی از حل کردن ساده ترین مسایل کارگری چشم پوشی می کنند برای مثال:

١- سختی کار کارگران و کارکنان انبار مرکزی مدتهاست به فراموشی سپرده شده است

٢- سرویس بهداشتی ساختمان انبار محصول و تخلیه مدتهاست خراب است و مسوولین رسیدگی نمی کنند …بیشتر

پایان موقت اعتصاب هفت تپه

امروز ١١ آذر بعد از قرائت توافق نامه بین کارفرما ونمایندگان کارگران هفت تپه، توسط نمایندگان حاضر در جلسه و صحبت های معاونین مدیریت، کارگران شرکت نیشکرهفت تپه بصورت مشروط جهت اجرایی شدن توافقات بعمل امده به محل کار برگشتند .اعتصاب بطور موقت پایان یافت.

…بیشتر

در کارخانه فولاد سمنان چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، این کارخانه که در سمنان ایجاد شده است به تولید ورق و پروفیل مشغول است. تعداد کارگران شاغل در این واحد تولیدی بیش از ٨٠٠ تن می باشد. وضعیت حقوقی کارگران طبق قانون کار است.

طبق نظریه کارشناسان سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران ایجاد این کارخانه در سمنان که به بی آبی معروف است کاری غیرکارشناسانه بوده و تا چند سال آینده تعطیل خواهد شد. مالک این کارخانه آقای دانیل زاده بوده و کارخانه را با وام خریداری کرده است. …بیشتر

کارشکنی در خرید ریل ملی از ذوب آهن!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، در حالی که ریل های تولید شده در ذوب آهن از ریل های آلمانی دست کمی ندارد هنوز هم در راه خرید ریل ملی موانعی ایجاد می شود و کماکان مافیا از واردات ریل سود خوبی به جیب می زند این در حالی است که گنجایش انبارهای ذوب آهن محدود است و مسوولین زیرساخت راه آهن ازخرید ریل های آماده طفره رفته و آن را به تایید و بازرسی نهایی حواله می کنند. …بیشتر

نخواهیم گذاشت اموالمان را به یغما ببرند!

در تاریخ ١١ آبان نامه زیر با ١٥٦ امضا با کدملی به شماره شناسه ٤٦٤٨٣٤٦٠ به سازمان مرکزی تامین اجتماعی تحویل گردید و پیگیری برای اخذ جواب همچنان ادامه دارد
در ١١ شهریور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از معاونت درمان سازمان در استان‌ها خواسته با فروش املاک مازاد، بدهی‌های مراکز درمانیِ طرف قرارداد را در دو مرحله بپردازند؛ صدور چنین نامه‌ای به این معناست که فشار رسانه‌ای مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی و فشار وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی را به خودزنی واداشته است. در این شرایط، وزارت بهداشت که بخشی از بدنه «دولت» است، می‌خواهد به بهانه بدهکار بودن، ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی را از مهرماه یا نهایتاً آبان ماه متوقف سازد. این درحالی است که کل بدهی سازمان تامین اجتماعی به دانشگاههای علوم پزشکی ١٣ هزار میلیارد است. دولتی که خود به سازمان تامین اجتماعی ٢١٠ هزار میلیارد تومان بدهکار است این بدهی را فراموش کرده می خواهد با فروش اموال ما تامین اجتماعی را ورشکسته و آرزوی مافیای خصوصی شدن درمان را اجرایی کند. طبق قانون توسعه دولت نباید بدهی جاری جدیدی برای تامین اجتماعی ایجاد کند و بدهی‌های موجود را نیز باید ظرف ۵ سال مستهلک کند که این اتفاق نیفتاده است.
…بیشتر

وضعیت کارخانه های شیشه!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا وضعیت کارخانه های شیشه به دلیل سو مدیریت جالب نیست.

١- کارخانه شیشه نگین که مدتها تعطیل بود با آمدن مالک جدید خانم آبکناری و به عهده گرفتن وام پرداخت نشده مالک قبلی آقای پهلوانی، این کارخانه را خریداری کرد. این کارخانه در حال حاضر با ١٠ درصد ظرفیت کارگری یعنی ٧٠ کارگر کار می کند. در حال حاضر این کارخانه با دستگاههای فرسوده اش تنها به تولید شیشه ساختمانی مشغول است.

٢- شرکت آدینه جام که در سال قبل اجاره داده شده بود با آمدن مهندس ظریف مالک جدید با یک سوم ظرفیت کارگری یعنی ٣٠ نفر وضعیت خوبی ندارد …بیشتر

انباشته شدن مشکلات کارگران ذوب آهن!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، بی تفاوتی مدیریت ذوب آهن به مشکلات بخش های مختلف کارخانه و انباشته شدن آنها باعث دلسردی کارگران ذوب آهنی شده است. برای مثال کارگران بخش کارگاه (دپو) راه آهن مشکلاتشان را چنین اعلام کردند:

١- کمبود شدید کارگر در این بخش

٢- عدم رختکن مناسب

٣- نامناسب بودن سیستم سرمایشی و گرمایشی برای کارگران …بیشتر

هفت تپه این روزها!

از روز پنجشنبه ٢٣ آبان کارگران نیشکر هفت تپه در اعتصاب به سر می برند. روز شنبه ٢٥ آبان ماه طی بخشنامه ای که توسط مدیریت اسد بیگی به کارگران اعلام شد، شرکت هفت تپه تا اطلاع بعدی تعطیل شد و مدیریت بازگشایی شرکت را منوط بر پایان اعتصاب کارگران اعلام کرده است.

در حال حاضر 6 آذر ماه، در هفت تپه اینترنت قطع است و اعتصاب همچنان ادامه دارد فقط بعضی از کارگران در بخش صنعت هفت تپه در حال اورهال کارخانه هستند. احتمالا ظرف ١٥ روز آینده بهره برداری محصول پس از حدود ٤٥ روز تاخیر آغاز شود.
…بیشتر