Archive for اخبار کارگری

هموطنان سیل زده بلوچ را یاری کنیم!

ادامه بارش باران در سیستان و بلوچستان مردم این مناطق را با بحرانی سخت روبرو ساخته است. در این میان سکوت معنادار رسانه های خبری به آلام این مردم افزوده است. به گفته نماینده مجلس چابهار ١٥٠ روستا در بحران به سر می برند. همچنین رییس هلال احمر آقای بابک محمودی شهرهای خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، نیکشهر، دلگان، چابهار، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز، کنارک و مهرستان، شهرستان هایی هستند که نیازمند دریافت خدمات امدادی فوری هستند.

خواهران و برادران زحمتکش،

برای یاری رساندن به هموطنان بلوچ هر آنچه در توانمان است را مهیا کرده برایشان بفرستیم. از همه مردم ایران می خواهیم موارد زیر را از هر طریق به این هموطنان آسیب دیده برسانند:

چادر، پتو، کانکس، مواد غذایی، لباس رو و لباس زیر، لوازم بهداشتی، کفش، بطری های آب، کیسه های زباله و موارد دیگر. …بیشتر

شرکت های پیمانکاری باید حذف شوند!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، امروز ١٢ اسفند کارگران ارکان ثالث پالایشگاههای فاز 3- 5- 6- 8- 10- 12 مجتمع گاز پارس جنوبی دست به اعتراض زدند. کارگران ارکان ثالث که با وعده های داده شده ١٠ روز اعتراضات خود را متوقف کرده بودند امروز دوباره این اعتراضات را از سر گرفتند. وعده های روسای پالایشگاهها به همراه تهدیدها برای جابجایی نیروها و حذف اضافه کاری های کارگران هم نتوانست اعتراضات کارگران را امروز متوقف کند‍.

حذف شرکت های پیمانکاری، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، دستمزد و مزایای یکسان با کارگران رسمی نفت، ١٥ روز کار ١٥ روز مرخصی مهمترین خواسته های کارگران ارکان ثالث می باشد.

کارگران نفتگر شرکت فلات‌قاره در پی خواسته های خود!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، امروز جمعه ١١ اسفند کارگران نفتگر شرکت فلات‌قاره در لاوان تجمع اعتراضی داشتند. آنان خواستار:«برکناری نفوذی‌ها و مدیران نالایق، حذف سقف‌حقوق، اصلاح کف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، اجرا و پرداخت کامل بک پی ماده۱۰ و عدم تفکیک مشاغل در مناطق عملیاتی» هستند. آنان گفتند:

در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و مدیریت فنی و اداره کل حفاری، چند سالی است به دلیل افزایش تعداد دکل‌های حفاری و تعمیری و همچنین بازنشسته شدن تعداد نیروهای عملیاتی-اقماری، شرکت در نیروی ناظر عملیات ( کمپانی‌من) کمبود شدید دارد و به دلیل همین نبود نفر، بعضن برخی از دکلها به صورت یک نفره شبانه روزی اداره می شود که نه تنها استاندارد نیست بلکه باعث فرسایش جسم و روح کارگران شده آنان را به سمت خطاهای انسانی و مرگ و بیماری زودرس می برد. …بیشتر

برای پیمانکار انصاری بیدبلند کار نکنیم!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، احمد انصاری پیمانکار سایت ١ بیدبلند آغاجاری که در سایت نمک زدایی در بخش سویل و داربست کار می کند از دادن حقوق کامل کارگرانش برای ماههای مهر و آبان ناقص پرداختی داشته و ماههای بعدی را هم تاکنون پرداخت نکرده است. این پیمانکار بدحساب حتا از دادن بیمه کارگران هم به تامین اجتماعی خودداری کرده است.

این پیمانکار خطاکار پشت تلفن به کارگرانی که از استان های دیگر با او برای کار تماس می گیرند وعده دستمزد روزانه ١/٥ میلیونی را می دهد اما پس از ١٠ روز عهدشکنی کرده به کارگران می گوید حقوق شما ٨٠٠ الا ٩٠ هزار تومان در روز است. با این شیوه کارگر را به سرکار آورده و با نصف مبلغ دستمزد از کارگر کار می کشد. اگر هم ماند که با نصف دستمزد کار خواهد کرد. اگر کارگری خواست برود که دیگر با خداست کی پولش را می گیرد آن هم با نصف دستمزد توافق شده. …بیشتر

کارفرمای ضد قانون!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، شرکت نصیر ماشین گلپایگان تولید کننده میل لنگ و شاتون خودرو به مدیر عاملی مهندس پوررکنی واقع در شهر صنعتی گلپایگان، نه تنها قانون کار را رعایت نمی کند بلکه در مسیر حق خواهی کارگران سنگ اندازی هم می نماید. این کارفرما که پول خوبی بابت تولید میل لنگ و شاتون از کارخانه های سایپا و ایران خودرو می گیرد برای کمترین رعایت ایمنی محیط کار کارگران جان به عزراییل نمی دهد.

در کارخانه نصیر ماشین ٢٠٠ کارگر در قسمت های تراشکاری و ماشین کاری در ٣ سالن تولیدی کار می کنند. کارفرما به هر کارگر در هفته ٤ عدد ماسک به جای روزانه یک عدد ماسک می دهد. دستکش به اندازه کافی به هر کارگر نمی دهد و کارگران اکثرن با دستکش های پاره کار کرده و دست هایشان زخمی است. در هوای آلوده سالن ها شیر به کارگران داده نمی شود. کفش کار به جای سالی 2 عدد، یک عدد داده می شود. از 3 سالن تولید فقط یک سالن دارای فن است که آن هم کار نمی کند. هوای محیط به قدری آلوده است که اگر یک صفحه سفید کاغذ را در هر سالنی گذاشته شود بعد از چند ساعت سیاه خواهد شد. بخار آب صابون دستگاههای تراشکاری آن چنان بی کیفیت است که باعث خارش پوست بدن (بیماری اگزما) در کارگران گردیده است. حق شیفت کارگران به جای ٢٣ درصد فقط ١٥ درصد برایشان محاسبه میشود. …بیشتر

عملکرد نمایندگان مجلس و کاندیدای کنونی!

حال و هوای رقابت برای ورود به مجلس با برگزاری شوهای رقص و آوازخوانی و دعوت از گنده لات های تهرانی، پول ریزی بر سر برخی از کاندیداها و دادن وعده های فضایی و یا در بهترین حالت نوشتن سمت ها و تحصیلات کاندیداها چیزی است که پیش چشم مردم رقم می خورد.

مردم از خود می پرسند این ولخرجی ها از کجا تامین می شود؟ و قرار است این کاندیدا و نماینده بعدی مجلس در حق مردم چه کند؟

به نماینده ای که بارها از سوی کارگران حوزه انتخابیه اش مشکلات را نوشته و در دیدارهای حضوری به او گفته اند دنبال مشکلاتشان باشد ولی در آخرین دیدار این کارگران را از خود رانده چه رایی باید داد؟ وقتی کارگران در مقابل پتروشیمی ابوالفارس به فرماندار و نماینده مجلس و کاندید فعلی گفته اند ٤ ماه حقوق نگرفته اند و خانواده هایشان گرسنه اند اما با بی اعتنایی این نماینده روبرو شده اند، چه رایی باید بدهند؟ …بیشتر

اعتصاب کارگران پتروشیمی مارون 5 رامشیر!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، امروز ٩ اسفند ٤٠٠ کارگر پتروشیمی مارون ٥ رامشیر دست به اعتصاب زدند. این کارگران که در بازدید هفته گذشته فرماندار و نماینده مجلس و کاندید فعلی که به این پتروشیمی رفته بودند، کارگران با سد کردن محل عبور این مسوولین به آنان در مورد وضعیت عقب افتادن حقوق ها و گرسنگی خانواده هایشان گفتند، ولی گوش شنوایی نبود.

0 views

کارگران فولاد همچنان به دنبال مطالبات!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، از روز سه شنبه ٨ اسفند کارگران فولاد اهواز طی ٧ روز اعتصاب به سرکار بازگشتند. کارگران طی مذاکراتی که به عمل آوردند مدیریت را مجبور ساختند تمامی کارگران رسمی که ورودشان به کارخانه ممنوع بود را به کار برگردانند. هرچند که این شامل کارگران پیمانکاری شفق نگردید و آنان همچنان از ورود به کارخانه منع هستند. دومین خواسته کارگران فولاد که اجرای طبقه بندی مشاغل درست و کامل بود نیز مدیریت این موضوع را پذیرفت و مقرر شد بازبینی مجددی در طرح طبقه بندی صورت بگیرد. کارگران اعلام کردند اخراج هیچ کارگری را نخواهند پذیرفت و این خط قرمز آنان است.

به نظر سندیکای کارگران فلزکارمکانیک در این میان آنچه مهم است و باید به آن تاکید کرد اتحاد بی قید و شرط همه کارگران و بازگشت به کار پیمانکاری شفق باید باشد. این کارگران را پشت در نگه ندارند تا اتمام قراردادشان و بعد پیمانکار آنان را به امان خدا رها کند. این هوشیاری و تیزبینی کارگران رسمی را می طلبد. …بیشتر

سکوهای نفتی همچنان در اعتراض!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، امروز سه شنبه ٨ اسفند کارکنان شرکت فلات قاره در جزیره خارک تجمع خود را در اعتراض به زیر پا گذاشتن موارد قانونی توسط شرکت دست به اعتراض زدند. آنان می گویند:

«افزون بر تحریم‌های خارجی، مدت‌هاست خود تحریمی داخلی نیز گریبانگیر کارکنان و بقای صنعت نفت شده است. آقای دولت!! انصافت کجاست؟؟

آیا کسی که در شرایط تحریمی و با وجود انواع مخاطرات و تهدیدات ایمنی و امنیتی، و با تکنولوژی هایی مربوط به ۵۰ سال پیش،جان بر کفانه کمر همت می بندد تا اقتصاد کشورش سرپا بماند سختی بیشتری را تحمل می کند باید با این رفتار غیر قانونی مواجه شود؟

شما مگر دم از اسلام و عدالت و انصاف نمی زنید؟ آیا این است راه و رسم مسلمانی که کارگر و کارمند ایرانی در بدترین شرایط آب و هوایی و با بیشترین مشکلات فنی و لجستیکی، نفت را تولید و صادر کند و جلوی خانواده اش هم شرمنده و سرافکنده باشد؟؟ …بیشتر

سه شنبه های همبستگی! حمایتی ندیدیم/به مجلس رای نمی دیم!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، سه شنبه های همبستگی در شهرهای کرمانشاه و اهواز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و درمانی و بی اعتنایی مسوولین شکل گرفت.

در کرمانشاه بیش از ٢٠٠ نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی، فرهنگیان و مخابرات حضور پیدا کرده و شعارهای صنفی سر دادند. شعار:«تجمع، اعتراض/ حق مسلم ماست-معلم، کارگر زندانی/ آزاد باید گردند-مجلس انقلابی/ گند زده حسابی»

در اهواز نیز ١٠٠ نفر از بازنشستگان فرهنگی و تامین اجتماعی در مقابل استانداری به همراه خانواده های ساکن شهرک مسکونی غدیر کیانشهر اهواز در نبود امکانات گاز، برق پایدار، سیستم دفع فاضلاب این هفته هم گرد هم آمده بودند. آنان شعار می دادند:«چهل سال دروغ شنیدیم/ ما دیگه رای نمیدیم-حمایتی ندیدیم/به مجلس رای نمی دیم-از خوزستان تا تهران/ ننگ بر مدیران-فقر و فساد هم اینجاست/ آقازاده آمریکاس» …بیشتر