Archive for دسامبر 2017

خدا قوت کارگران مکانیک ذوب آهن اصفهان

بر طبق گزارش خبرنگار پیام سندیکا از کارخانه ذوب آهن اصفهان، انتقال مواد خام به کوره بلند یکی از مهمترین فرایند تولید چدن است و هرگونه خلل در این انتقال باعث هزینه کمرشکن به روند تولید است.

کارگران مکانیک بونکرهای بخش و پیگیری عملیات طراحی با ساخت استند و آماده سازی محل و مونتاژ در کوتاهترین زمان بارابان تعویض را اجرایی کردند. با آنکه برای این تعویض ٣ شیفت کاری بی وقفه با ٢٤ ساعت کاری زمان بندی شده بود اما کارگران مکانیک با همت کارگری و پشتکار شگفت انگیز خود این عملیات را در ٨ ساعت اجرایی کردند. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از پیمانکاری های پروژه ای

١- در پتروشیمی لردگان قوانین عجیبی وضع شده مثلن اینجا روزهای بارانی حقوق کارگر را حساب نمی کنند و یا کار به هر علتی تعطیل بشود مسولش کارگران هستند .پیمانکاری آذری مقدم در اینجا فعال است.

این پیمانکار حقوق مهرماه تاکنون را به کارگران بدهکار است.

٢- آقای سرلک پیمانکار لوله ٨٠ اینچ آب خرمشهر آبادان ماهشهر است ایشان حقوق کارگران از تیرماه تاکنون را پرداخت نکرده است.

…بیشتر

گفتگوی خبرنگار پیام سندیکا با کارگری از پالایشگاه بندرعباس

در پالایشگاه بندرعباس هنوز حقوق تیرماه کارگران را نداده اند. در کمپ حاجبی مستقر هستیم. بیمه کارگران را ٥٠ درصد از کارگر کسر می کنند در حالی که باید ٧ درصد کسر کنند.

وضعیت خوابگاه  افتضاح و غیربهداشتی است. میوه دسر اصلا نمی دهند. صبحانه هرروز پنیر و مربا. سرویس رفت برگشت تو این گرما بدونه کولر است.

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات بازنشستگان فولاد

متاسفانه با بدقولی های وزیرکار حقوق بازنشستگان فولاد باز هم عقب افتاده است. با تجمع هفته قبل  فعلن حقوق آبانماه در ٢٨ آذر پرداخت شد و قرار بود طبق گفته وزیرکار ٢ روز بعد هم حقوق آذر داده شود که تا زمان این گزارش سوم دیماه هنوز پرداخت نشده است.

…بیشتر

حقوق کارگران خدماتی بازیچه دست پیمانکاران

بر طبق گزارش خبرنگار پیام سندیکا شرکت درمانکار آرشیدا که بیمارستان های مدنی، باهنر، …. کرج را تامین غذایی می کند در حال حاضر ٢ ماه حقوق کارگران خود را نپرداخته و عنوان می کند دریافتی از بیمارستان های تحت پوشش خود ندارد. به همین دلیل از پرداخت حقوق کارگران معذور است. این شرکت اعلام کرده است پس از پرداخت حقوق عقب افتاده ٢ ماهه تا اخر اسفند حقوق پرداخت نخواهد کرد.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن اصفهان

١-از مسوولین می خواهیم شرایط پرداخت وام مسکن و ازدواج برای کارگران جوان باید آسانتر و سریع تر باشد
٢- کمک هزینه تسهیلات به کارگرانی که فرزندان چند قلو دارند به مدت ٢ سال پرداخت می شود آیا بعد از دوسال مشکلات این بچه ها کمتر می شود که این تسهیلات را قطع می کنید، اقایان مدیریت ذوب آهن؟؟؟
٣- لیست مراکز طرف قرارداد بیمه ایران چرا به صورت مکتوب به کارگران اعلام نمی شود که ما سرگردان نشویم

…بیشتر

گفتگوی خبرنگار پیام سندیکا با کارگری از پالایشگاه نفت ستاره خلیج

من  درپالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس کار می کنم. اسفند پارسال تسویه کردیم هنوز بهمن سال گذشته را نداده اند.  شرکت نوتاش زیر مجموعه فراب ناردیس با پیمانکاری زندی فعالیت می کند. کارگران به پیمانکار میگویند حقوقمان را بدهید می گوید باید شرکت نوتاش پول بدهد. شرکت نوتاش اعلام کرده شرکت فراب باید واریز کند تا پرداختی انجام شود. شرکت فراب هم زندی را مقصر می داند.  خلاصه فعلن دارند پاس کاریمون میکنند

 ۵۰ نفریم . بیمه و سنوات و عیدی امان را هم نداده اند. حراست هم مراجعه می کنیم  پشتی پیمانکار در می آیند.

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از شهرک صنعتی ساوه

شرکت نوین کاوش مامطیر که تولید کننده مواد اولیه دارویی می باشد از سال ٨١ با مدیریتی دلسوز جناب دکتر پرتو آغاز به کار کرد اما پس از چند سال بدلیل حمایت نشدن مالی و فروش سهام به افراد دیگر دستخوش بحران گردید.

با اختلاف بین شرکا که با هم نسبت فامیلی دارند در اردیبهشت ٩٦ عملا تعطیل گردیده و کارگران از ٦٠ نفر به ٦ نفر تقلیل یافت . لازم است که توضیح دهیم که از ماه آبان ٩٥ تا کنون پرسنل حق و حقوق خودشان را دریافت نکرده اند و نماینده کارفرما پرداخت حقوق کارگران را موکول به فروش کارخانه نموده است.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازشرکت آبادراهان در پروژه های نفتی

این شرکت زیرمجموعه شرکت فلات قاره است. وضعیت پرداخت حقوق بسیار وحشتناک است. هنوز حقوق مرداد به بعد پرداخت نشده است . وضعیت غذا افتضاح و بدون میوه و دسر و با ضعیف ترین کیفیت از لحاظ بهداشتی. از لحاظ ایمنی فقط کلاه و دستکش می دهند و از لباس کار و کفش کار ماسک …. خبری نیست. در سایت خبری از سرویس بهداشتی و جای استراحتی برای ظهر برای کارگران نیست. باید کارتون خواب شد.

…بیشتر

پیام سندیکا، شماره ٦٣ آذر ماه سال ٩٦ منتشر شد!

نشریه پیام سندیکا پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ٦٣ سال هفتم، آذرماه ١٣٩٦ بصورت الکترونیکی و چاپی در ایران منتشر شد.

 در این شماره می خوانید :

 

…بیشتر