Archive for فوریه 2018

مصاحبه معاون دبیرکل کنفدراسیون جهانی سندیکایی اینداستریال با مازیار گیلانی نژاد، ایروان، ارمنستان، مهرماه 1396

در جریان شرکت مازیار گیلانی نژاد در اجلاس منطقه ای سندیکاهای عضو کنفدراسیون سندیکایی بین المللی اینداستریال در کشورهای مستقل مشترک المنافع  (جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق) به دعوت اینداستریال، آقای کمال اوزکان، معاون دبیرکل اینداستریال، مصاحبه ای با او انجام داد که متن آن با ترجمه انگلیسی توسط این نهاد بین المللی سندیکایی منتشر شده است. ویدئوی این مصاحبه به ضمیمه منتشر می شود.

استثمار در ایران

طبق گزارش خبرنگار پیام سندیکا ، موسسه خیریه اشتغال امام حسین با به کار گیری معلولین، اعضای سرپرست خانوار، افراد ترک اعتیاد کرده ، افراد مسن، ….. یکی از موسسه هایی است که به قول خودش اشتغال زایی کرده است. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهن

١- با اینکه بارها در مورد حفظ و نگهداری و تعمیرات به موقع خطوط فرسوده آب  به مدیریت تذکر داده شده است  اما کماکان این تعمیر و نگهداری به موقع انجام نمی شود و آب به هدر می رود. لوله های آب در خط لوله های شمال شرقی شرکت باید تعویض شوند و هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

٢- کارگران زحمتکش برق کارگاه انبار مواد خام پس از برنامه ریزی و تامین قطعات لازم در مدت ٢ ماه مکانیزم تلفرهای برقی  را نصب و راه اندازی کرده اند. اما پاداش لازم را دریافت نکردند چرا؟

…بیشتر

پیام سندیکا، شماره ٦٥ بهمن ماه سال ٩٦ منتشر شد!

نشریه پیام سندیکا پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ٦٥ سال هفتم،  بهمن ماه ٩٦ بصورت الکترونیکی و چاپی در ایران منتشر شد.

در این شماره می خوانید:

…بیشتر

تسلیت به بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج

این حادثه تلخ تحملش فقط برای خانواده های قربانیان سخت نیست بلکه تحمل آن برای تمام ایرانیان سخت است.
برای طبیعت ومحیط زیست هم سخت است که عده ای ازحافظان و دلسوزان خود را که برای دفاع از همکاران زندانی خود به تهران آمده بودند از دست داد.
برای زلزله زدگان کرمانشاه سخت است که دراین شرایطی که تا کمر در گل ولای فرو رفته اند, کسانی از کمک کنندگان خود را از دست داد.
برای جامعه دانشگاهی و پزشکی سخت است که عده ای از دلسوزان و تلاشگران خود را از دست داد. …بیشتر

دست ها از اندوخته های کارگران کوتاه!

با خبر شدیم در اقدامی شتابزده و غیرقانونی، مجلس دست اندازی به منابع و اندوخته های کارگران در سازمان تامین اجتماعی را در بودجه سال ٩٦ برای تامین منابع مالی دولت مصوب کرده است.

بند ( ز ) از تبصره ٧ لایحه بودجه در خصوص واریز سهم درمان سازمان تامین اجتماعی به خزانه داری کل کشور اقدامی مغایر با استقلال یک صندوق خصوصی است. اینگونه دست اندازی ها به منابع مالی سازمان تامین اجتماعی که اندوخته های سالیان دراز کارگران در آن پس انداز شده است، این یک تجاوز و دست درازی آشکار به منابع مالی کارگران که با تصویب یک بند می خواهند به آن شکلی قانونی بدهند. باید با تمام توان وهماهنگی کامل کارگران آن را افشا و در مقابل اجرای آن ایستادگی نمود.

…بیشتر

زندگی مناسب حق خانواده های کارگری است!

با رسیدن به روزهای پایانی سال، جلسات مربوط به تعیین حداقل دستمزد  سال ٩٧ در شورای عالی کار که متشکل از نمایندگان کارفرمایان، کارگران و دولت می باشد، شروع شده و طی سلسله جلسات و تبادل نظر و چانه زنی ها، با توجه به معیارها، شرایط اقتصادی، تورم و…تصمیماتی گرفته خواهد شد.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک در راستای این جلسات و با توجه به شرایط نامساعد حقوق و دستمزد، معیشت و امنیت شغلی و… که جامعه ی کارگری درگیر آن است تذکرات و پیشنهادات خود را ارایه می کند.

پس از به اصطلاح هدفمندی یارانه ها و افزایش ١٢٠٠ درصدی قیمت نان و سایر اقلام خوراکی خانواده های کارگری از جمله شیر، شکر، گوشت، چای، روغن… اختلاف فاحش بین حداقل دستمزد و سبد معیشتی خانوار، زندگی کارگران زحمتکش را تحت الشعاع خود قرار داد، بطوریکه این دره عمیق هرساله عمیق تر و زندگی برای خانواده های کارگری سخت تر می شود. افزایش هر ساله دستمزد بر طبق تورم، ترفندی است که سرمایه داری حاکم بر کشور با افزایش قیمت اقلام خوراکی و مسکن و سوخت …. از قدرت خرید کارگران می کاهد تا جایی که خط فقر به بیش از ٥ میلیون تومان رسیده است. از نظر ما افزایش قدرت خرید و بهتر شدن کیفیت دستمزد می تواند به کاهش فاصله سبد معیشتی و قدرت خرید بیانجامد.

…بیشتر

دادخواهی

داود رفیعی کارگر اخراجی کارخانه پارس خودرو که در اسفند سال ٩١ از کارخانه اخراج شده است خواهان بازگشت به کار خود می باشد. بر طبق نظریه کارشناسی جبران خدمت  وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی به شماره نامه ٨٨٣٤٩ به تاریخ ١٢/٥/٩٣ است.

مافیای واردات چگونه عمل می کند؟

سالهاست که مافیای واردات برای نابودی صنایع مادر و بزرگ کشور برنامه ریزی کرده است. این برنامه ریزی در مورد ذوب آهن سالهاست اجرا می گردد. واردات بی ضابطه منشا ثروت رانت خواران  و مافیای بازرگانی با همدستی نفوذی ها در دولت انجام می گیرد.
در حالی که کشور به توسعه ریلی قدم گذاشته و هر ساله می باید مترو و خطوط راه آهن را بازسازی و توسعه دهد، خرید ریل تولیدی از ذوب آهن اهمیت  بیشتری می گیرد. در حال حاضر راه آهن سراسری با ذوب آهن  قرارداد خرید 40 هزار تن ریل را دارد، اما بودجه لازم برای این منظور در مجلس و دولت تامین نمی گردد تا خرید اجرایی شود.

…بیشتر

موضوع: لیست تحریم واسامی پروژه های فاسد و همچنین پیمانکاران بدحساب

بنام خدا
#لیست_تحریمی_شماره_یکم1️⃣
باتوجه به کمبود کار در پروژها ،، و فرصت طلبی و سودجویی برخی شرکت ها و پیمانکارن که اقدام به
#1 دیرپرداخت حقوق کارگران

…بیشتر