Archive for آوریل 2017

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ایران خودرو

١-با توجه به تصویب سختی کار رانندگان لیفتراک، چرا این سختی کار به رانندگان لیفتراک سابق تعلق نمی گیرد؟

٢-چرا سختی کار کارگران لوازم تکمیلی و تزیینی که به دستور مدیریت منحل شده برای ما منظور نمی شود؟

٣- چرا در مورد بیمه تکمیلی و نحوه استفاده آن به ویژه در بیمارستانها ، هزینه ها، و سقف آن اطلاع رسانی لازم صورت نمی گیرد؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات دکه داران روزنامه فروشی های تهران

روزنامه فروش ها قبل از کودتای ٢٨ مرداد دارای اتحادیه بودند و پس از کودتا هم در سال ١٣٣٥ با تلاشی دوباره اتحادیه خود را سامان دادند.

در حال حاضر ١٢٦٠ دکه روزنامه فروشی در تهران فعالیت می کنند که هر دکه گاهی تا ٣ خانواده را تامین می کند. از سال ١٣٦٩ سازمان انتقال مشاغل مزاحم توسط شهرداری تاسیس شد که به مبارزه با حیوانات موذی و انتقال کارخانه های آلاینده از تهران به خارج از شهر فعالیت می کرد. این سزمان در سال ١٣٧٢ با تغییر سیاست کاریش به شرکت ساماندهی مشاغل تغییر کاربری اداری داد. این تغییر بیشتر برای درآمد زایی برای شهرداری بود. که با موضوع متحدالشکل کردن دکه های روزنامه فروشی و زیباسازی شهر آغاز به کار کرد که با پول دکه داران تجهیز شده بود. این سیاست در سال ٧٥ منجر به افزایش ٦٣٠ درصدی کرایه های دکه داران شد.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن اصفهان

مهندس صادقی مدیرعامل ذوب آهن در جمع کارکنان و کارگران از تعصب کارگران به ذوب آهن گفت و از کارگران خواست همچنان صرفه جویی را در اولویت قرار بدهند. مهندس صادقی اما در مورد مشکلات کارگران و موضوع نامتناسب بودن دستمزد ها با کار سخت  و وضعیت بد رفاهی کارگران هیچ نگفت.

اقای صادقی نگفت که آیا کارگران باعث بدهی ها شده اند؟؟؟ نمی دانیم چرا در مورد مقصرین این بدهی ها که مدیریت گذشته بوده اند ، هیچ اقدام قضایی صورت نمی گیرد؟  آقای صادقی باید به کارگرانی که می گوید صرفه جویی باید برایشان در اولویت باشد بگوید که سهم مدیران گذشته در این بدهی ها چقدر بوده است که تاوانش را کارگران سالهاست دارند می دهد.

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از فرودگاه امام

با هماهنگی مدیریت فرودگاه و تبعیت سازمان تاکسیرانی از ٦ اردیبهشت حکم تخلیه رانندگان تاکسی که عضو تعاونی تاکسیرانی هستند، از فرودگاه امام صادر شده است.

موضوع خروج رانندگان تاکسی از فرودگاه امام بر سر لحاف ملایی است که رانندگان باید پرداخت کنند. یعنی قراردادی را که تعاونی باید ببندد ، هزینه اش توسط رانندگان پرداخت شود آن هم نفری ٢٠٠ هزار تومان. در غیر اینصورت تمامی رانندگان تاکسی با تایید شرکت تعاونی یا میروند مهراباد یا تغییر کاربری پیدا کرده به خطوط دیگر اعزام خواهند شد.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ایران خودرو

با توجه به اینکه در آخرین اعتصاب قرار شد مدیریت روزهای تعطیل را برای کارگران روزکاری نزند، ولی متاسفانه باز هم شاهد این بدقولی مدیریت هستیم. در روز میلاد امام علی ٢٢ فروردین مدیریت طی دستوری همه کارگران سه شیفت را ملزم به سرکار بودن کرد. با اینکه واکنش کارگران به این تصمیم مدیریت بسیار تند بود  و به مدیریت منابع انسانی پیغام داده شد که شرکت این تصمیم را لغو کند ولی در نهایت همه کارگران مجبور به آمدن به سرکار شدند.

غیبت به معنای تمدید نشدن قرارداد و نمره منفی در پرونده کارگران است

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از پارس جنوبی

در شهریور ماه سال ۱۳۹۵شرکت ساختمان و نصب پتروشیمی بوشهر ، جوشکاری لوله ها را به پیمانکار یا شركت هاى تأمين نيروى انسانى داده بود و او نیز با فشار کاری زیاد و پایین آوردن دستمزدها کار خود را شروع نموده بود. این شرکت با ترفند قرارداد کاری، کار به جوشکارها داده بود و توانست کار را با سرعت زیادی تمام نماید. 

پس از اعتصابات کارگران که از آذر ماه سال گذشته شروع شد و در نهایت در اوایل اسفند ماه به اخراج و بلک لیست شدن نیروهای بخش لوله كشى و جوشکارها که بالغ بر سیصد نفر بودند، شد. اما بعد از تسویه حسابها روشن شد کهشركت هاى تأمين نيروى انسانى مسئول جوش در جوشکاری لوله های استنلس استیل در پاسهای اول جوش بجای فیلر استیل از فیلر کربن استفاده کرده است و اینکار را نیز بخاطر سرعت کار انجام داده بودند و حتی نظارت کارفرما هم از طریق عکسبرداری هم نتوانسته بود این دسیسه بازی را تشخیص دهند. اما پس از تسویه حساب نیروها و اینکه شرکت در حق کارگران بی اعتنایی کرده بود عده ای از جوشکارها به نظارت کارفرما تماس می گیرند و حقیقت ماجرا را می گویند. …بیشتر

تا به کی بی قانونی!

با خبر شدیم جمعیت دفاع از کودکان کار واقع در محله پاسگاه نعمت آباد پلمب شده است. کوشندگان این جمعیت سالهاست که خدمت رسانی به کودکان این محله اهتمام داشته اند و برای بهبود وضعیت آموزشی ، بهداشتی، ….. این کودکان تلاش نموده اند. کاری که وظیفه اصلی دولت هاست.
کوشندگان عرصه بهبود نسبی وضعیت این کودکان چرا باید از خدمتگزاری به کودکان کشورشان محروم شوند؟ با بستن جمعیت دفاع از ودکان کار چه نهادی وظایف آنها را بر عهده گرفته است؟ سوادآموزی به کودکان کار، آموزش های بهداشتی و سلامت روحی و در یک کلام امید خانواده های کارگری این محله را چه کسانی ناامید می خواهند؟ …بیشتر

گزارش خبرنگارپیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهن اصفهان

 

١- کمبود نیروی کار در ریخته گری باعث فشارکاری زیاد بر روی کارگران گشته است. چرا شرکت برای استخدام نیرو اقدام نمی کند؟

٢- کیفیت نان توزیعی در رستوران شرکت بسیار بد است. چرا مسوولین اقدام برای رفع این مشکل نمی کنند؟

٣- برای خدمات رسانی بهتر برای استفاده از استخر چه کاری انجام شده است؟

٤- با اینکه در کارت غذای کارگران و کارکنان موجودی کافی وجود دارد ولی غیر قابل برداشت است. چرا مسوولین از سال گذشته تاکنون این موضوع را مرتفع نمی کنند.

گزارشی از دارو سازی نوین کاوش مامطیر ساوه

با سلام خدمت همه مبارزین راه طبقه کارگر .

شرکت دارو سازی نوین کاوش مامطیر وابسته به شرکت فرزاد  نامی که در شهرک صنعتی ساوه قرار دارد، حدود 8 ماه است که تولید ندارد ودر حال حاضر بدلیل اختلاف بین سهامداران به حالت نیمه تعطیل در امده است . در روز 27 فروردین به تعدادی از کارگران برگه عدم نیاز داه شده است . شایان توجه است که کارگران حدود 4ماه است که حقوق دریافت نکرده اند وسنوات سالهای94و95 خود را نیز طلبکار هستند. با توجه به تجمعی که کارگران شرکت در محل کارخانه و اداره کار ساوه  نمودند در اخر اسفند توانستند مقداری از طلب خود را بگیرند و در ایام عید از شرمند گی نزد خانواده در بیایند .

کارگران شرکت نوکام خواهان خواسته های زیر هستند :

…بیشتر

آذربایجانا تسلیت!

آذربایجان از بی مدیریتی باز هم داغدار شد. سیل ویرانگر نشان داد که وطن از چه در رنج است. اگر مردم زحمتکش جنوب را بی تدبیری خفه می کند در آذربایجان این سیل است که از بی لیاقتی مدیران، دهقانان را خانه خراب می کند. این مدیران تنها کاری که یاد گرفته اند طلب مغفرت کردن برای حادثه دیدگان است.
ما ضمن مقصر دانستن استاندار و فرمانداران و شهرداران این شهرها، با زحمتکشان و دهقانان عجبشیر و آذرشهر و آهالى روستاى چينار اعلام همدردی می کنیم.
سیلین تلفاتین بوتون داغدیده لره خصوصیله عجب شیرلی و آذرشهرلی دوسلاریمیزا تسلیت دئییریک. آذربایجان باشین ساغ اولسون.
یاشاسین شرفلی و سرافرازلی آذربایجان خلقی
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
٢٦  فروردین ١٣٩٦