Archive for دسامبر 2021

اجازه دستبرد به دستاوردهایمان را نخواهیم داد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، در آبادان پیمانکاران به بهانه اینکه حقوق نفرات طبق کمپین بالا رفته است و ۲۰۱۰هستند ، روزهای بارانی را بدون حقوق اعلام کرده اند و با مقاومت کارگران روبرو گشته اند. شرکت آبادراهان به پیمانکاری رحمت سلحشور و پیمانکاری عزت ململی و شرکت IGC به پیمانکاری کرامت سلحشور تلاش دارند دستاوردهای کارگری را با شکستی که از کمپین خورده اند، ضایع کنند. تا بوده و طبق قانون کار روزهای بارانی باید حقوق کامل کارگر پرداخت شود. ما از کارگران می خواهیم که در مقابل این زورگویی بایستند و اجازه ندهند از بی خبری کارگران بومی و تازه وارد به پروژه سواستفاده بشود.

همچنین از دوستان کارگری که از پیمانکار برق و ابزار دقیق به نام علی غفوری راد پیمانکار شرکت نصب نیرو در شیروان خبری دارند به ما بدهند تا بتوانیم با کمک شما دوستان این پیمانکار فراری را که به کارگرانش بدهکار است را پیدا کرده حقوق برادرانمان را از این بی مروت بستانیم. …بیشتر

نان، همبستگی، پیروزی ادامه دارد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، ۷ دیماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ صبح طبق فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران تعداد زیادی از اعضای سندیکای فلزکارمکانیک به همراه گروههای بازنشستگان فرهنگی و معلمان مدارس تهران و گروههایی از تشکل های صنفی بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی که با بخش زیادی از کارگران مخابرات روستایی از استانهای خوزستان، بوشهر، فارس، قم و گیلان که از شب قبل از شهرهای محل زندگی خود به راه افتاده بودند در مقابل مجلس به هم رسیده و تجمع اعتراضی مسالمت آمیز خود را با شعارهای حق طلبانه، فریاد زدند.

آنها خواستار احقاق حقوق ضایع شده خود در طی این سالها و به رسمیت شناخته شدن عنوان شغلی شان و احقاق خواسته های به حق خودشان در کنار معلمان و بازنشستگان فریاد زدند و از مجلس و نمایندگان خواستند که در جهت احقاق حقوق به حق و انسانی خود عمل کنند. …بیشتر

کارگرانی که جانشان برای هیچکس ارزشی ندارد!

به گزارش خبرنگاران پیام سنديكا 10 خانواده دارخوینی در پی بی مسوولیتی کارفرما که ماشین های قراضه ایسوزو را برای حمل و نقل کارگران استفاده می کند، و همچنین اداره راهسازی که برای بهبود وضعیت جاده های مرگ اقدامى نمی کند، و باعث جان باختن این کارگران شده اند، عزادار هستند. ویدیو حاضر مربوط به كارگران دارخوين دقايقی قبل از سانحه‌ى مرگبار روز شنبه ۴ ديماه ۱۴۰۰ در جاده قديم اهواز-خرمشهر می‌باشد. در جریان این تصادف زنجیره‌ای تعداد دیگری از کارگران به شدت زخمی شدند. اسامی جانباخته گان: مالك بالدى،عماد بالدى،جنگى بالدى، محمد بالدى،حاتم بغلاني ،سعيد بالدى، فاخر بالدى، حليم بالدي ،عبدالرضا بالدى،نزار بالدی می باشد. …بیشتر

نان، همبستگی، پیروزی!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، با توجه به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران امروز ٢ دیماه ١٤٠٠ آموزگاران ١٠١ شهر در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و آموزشی دست به اعتراض زدند.

در تهران گروههای زیادی از معلمان و بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی در اطراف پارک بهارستان جمع شده و با اینکه نیروهای وسیعی از پلیس، گارد ویژه و نیروهای لباس شخصی با حضور خود اطراف میدان بهارستان را قرق کرده بودند و اجازه هیچگونه توقف و تجمع را برای اعتراض نمیدادند، اما معلمان و بازنشستگان نا امید نشده به طرف میدان بهارستان رفته و با شعارهای مطالبه گرانه خود دست به اعتراض زدند. شعارهای معترضان فرهنگی عمدتا حول محور معیشت و رتبه بندی کامل معلمان و بر علیه وزیر آموزش و پرورش و مسئولین بی کفایت دور میزد. شعارهای معترضان عبارت بودند از : …بیشتر

عادی سازی در ذوب آهن و نتایج آن!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، از اوایل آذر عادی سازی در ذوب آهن شروع شد که ما در گزارش ٢٠ آذر خود هشدار داده ولی گوش شنوایی نبود. مدیریت برای آنکه به سودهای افسانه ای خود دست پیدا کند زودتر از موعد، عادی سازی را در ذوب آهن آغاز نمود. در جلسه معاونین که روز ٢٠ آذر گزارشش منتشر شد یکی از مصوبات چنین است:« رعایت پروتکل های بهداشتی جهت مصون ماندن از بیماری کرونا و ضرورت!! تامین وسایل ایمنی و بهداشتی برای کلیه کارکنان و تاکید بر رعایت فاصله گذاری»

افزایش بیماران کرونایی در ذوب آهن از نتایج عادی سازی پیش از موعد بوده است. در همین راستا کارگران و کارکنان ذوب آهن خواستار توزیع ماسک سه لایه بیمارستانی به جای ماسک های سه بعدی هستند.

پیام سندیکا، شماره ۱۰٦ آذر سال ۱۴۰۰منتشر شد!

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۱۰٦/ سال دهم/ آذر ۱۴۰۰ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد.

داخل:
در این شماره می خوانید:
…بیشتر

یکشنبه های اعتراض!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، امروز ٢٨ آذرماه در شهرهای خراسان شمالی، اهواز، خرم آباد، کرمانشاه، تهران تجمعات اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی برگزار شد. در خرم آباد بازنشستگان که در مقابل اداره کل تامین اجتماعی جمع شده بودند شعار می دادند:« تنها ره رهایی از سفرهای خالی، فریاد در خیابان». در کرمانشاه بازنشستگان با پهن کردن سفره خالی وضعیت اسفبار معیشتی خود را برای افکار عمومی به نمایش گذاشتند(فیلم ارسالی).
…بیشتر

کارگران در مجتمع مس سرچشمه و مطالبات ایشان

مطابق گزارش دریافتی از گزارشگر پیام سندیکا در مجتمع مس سرچشمه ، کماکان وضعیت پرداخت مطالبات کارگری نظم و نظام خاصی پیدا نکرده و برخی شرکت های این مجتمع به بد عهدی شان برای پرداخت مطالبات کارگران ادامه می دهند:

_ شرکت نیرو صنعت سرچشمه با تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل، از مهرماه تاکنون موفق به پرداخت حقوق نشده است؛ قابل ذکر است که این شرکت در ترفندی جدید، پرداخت معوقه های کارگری و ستادی را دوگانه کرده و حقوق کارگران را یک ماه جلوتر از نفرات ستادی خود پرداخت می کند. …بیشتر

نان، همبستگی، پیروزی!

با مبارزات سراسری کارگران پروژه ای، بازنشستگان و آموزگاران پیامی روشن به حاکمیت فرستاده شد: «نان خط قرمز ماست و هیچ احدی را حق عبور نمی دهیم.»

با روی کار آمدن دولت احمدی نژاد و حذف یارانه های اساسی و آزاد کردن قیمت و دادن ٤٥ هزار تومان حقیرانه جایگزین یارانه ها، طوفان گرانی و تورم را بر زحمتکشان تحمیل کردند و مدعی بودند با جمع آوری این پول زحمتکشان می توانند به سفرهای خارج!!! هم بروند. امروز بعد از گذشت ١٥ سال هنوز 45 هزار تومان تغییری نکرده است. امروز می شنویم برای آنکه اقتصاد رونق بگیرد و موانع!!! برداشته شود قانون کار مثله، تامین اجتماعی حراج، ارز ٤٢٠٠ تومانی برداشته خواهد شد تا مافیا بیشتر بتواند پول به خارج برده و به عیاشی و نابودی کشور بپردازد.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران در راستای دفاع از حقوق زحمتکشان همگام با آموزگاران برای دفاع از نان و همبستگی با جنبش آموزگاران، به یاری آنان آمده تا در این نبرد، پیروزی از آن همه مزدبگیران شود. ما از همه رفقای سندیکایی می خواهیم در کنار خواهران و برادران آموزگار در این روزها باشیم.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

٢٧ آذر ١٤٠٠

برای شرکت سابرما کار نمی کنیم!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، شرکت سابرما یکی از شرکت های پیمانکاری است که در پروژه های مختلف کار گرفته ولی حق و حقوق کارگران را نمی دهد. به ویژه در پروژه تیس چابهار کارگران زیادی از این شرکت بد حساب طلبکارند. اکثر این نیروها بومی و یا بلوچ هستند. قابل باور کردن نیست اما کارگرانی هستند که از سال ۹۷ طلبکار بوده و شوربختانه دستشان هم هیچ مدارکی ندارند.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران و گروه کارگران پایپینگ و اکیپ پروژه ای ها این شرکت را تحریم کارگری کرده و از دوستان کارگر می خواهد برای کار به این پیمانکاری بدحساب و دغلکار مراجعه نکنند.