Archive for ژانویه 2018

کارگران ذوب آهن از مدیر عامل می پرسند!

طی گفتگوی به عمل آمده از سوی خبرنگار پیام سندیکا با کارگران موضوعات زیر مطرح گردید:

١- با توجه به سود دهی کارخانه چه رابطه ای بین این سوددهی و افزایش سرمایه که با فروش زمین های ذوب آهن همراه شده است، وجود دارد؟

٢- با اعلام روابط عمومی در مورد تهاتر بدهی ها، مانده بدهی شرکت بر اساس اعلام ٣٥١٠ میلیارد تومان است. آیا بدهی تامین اجتماعی و شرکت برق نیز در این بدهی ها آمده است؟؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از پتروشیمی کنگان

٦٠٠ کارگر پتروشیمی کنگان ٤ ماه است حقوق نگرفته اند. پیمانکاران مستقر در این پتروشیمی از دادن عیدی و سنوات به کارگران تاکنون خودداری می کنند. تخلفات پیمانکاران به دلیل همشهری بودن با کارفرما نادیده گرفته می شود.

در این پتروشیمی از رستوران خبری نیست. در هر کانکس ٨ کارگر زندگی می کنند که خیلی سخت است. حقوق کارگر ساده یک میلیون و چهارصد هزار تومان است بدون عیدی وسنوات آن هم پس از ماهها تاخیر پرداخت می شود. وضعیت حمام و سرویس بهداشتی افتضاح بوده و برای ٦٠٠ کارگر ٤٨ حمام ایجاد شده است که فقط ٢٠ حمام سالم اما غیر بهداشتی هستند. حتا مایع دستشویی آنهم چند روز یکبار در داخل جای مایع ریخته می شود.  …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران الگومراسیون ذوب آهن

1-چرا بازنگری در مورد سختی کار کارگران این بخش توسط شرکت انجام نمی گیرد؟ همچنین دور از مرکز بودن شغل کارگران در دستمزد ها لحاظ نمی گردد؟

2- توجه ویژه به سختی کار کارگران الگومراسیون و همچنین گروه شغلی اشان که کمتر از میزان کاریشان است باعث افزایش حقوق و دلگرمی کارگران خواهد شد.

3- بازنگری در گروه شغلی متصدی حمل مواد این بخش

…بیشتر

گزارش تکمیلی از جابجایی کارگران در ایران خودرو دیزل به ایران خودرو

شرکت ایران خودرو، برای تامین نیروی تولیدی خود، اقدام به جذب نیرو از شرکت ایران خودرو دیزل نموده است.

با توجه به توافقات صورت گرفته بین مقامات دو شرکت، ورودی های سال ١٣٨٢ به بعد ایران خودرو دیزل، به شرکت ایران خودرو منتقل شده اند (تعداد این نفرات  حدود چهارصد نفر می باشد)

طی هماهنگی صورت گرفته، قرارداد کاری  که با این کارگران بسته شد، یکساله می باشد.

…بیشتر

ماندگاری سودآوری ذوب آهن چگونه انجام پذیر است؟

با توجه به اخبار پی در پی روابط عمومی ذوب آهن از سودآوری این شرکت، ایا این سودآوری مستمر خواهد بود؟؟ چه روندی را مدیریت باید در پیش بگیرد تا این سودآوری همچنان ماندگار شود؟ پیشنهادهای ما به مدیریت ذوب آهن به این قرار است:

١- با توجه به سودآور شدن شرکت هرچه زودتر موضوع افزایش دستمزد کارگران در راس برنامه های مدیریت باید قرار بگیرد. این موضوع می تواند با اجرای طبقه بندی مشاغل، تعیین تکلیف قراردادهای کارگران، سختی کار، و ارتقا گروه کارگران متناسب با کار و تخصص و تحصیل آنان صورت گرفته و دریافتی کارگران را تا حدودی بهبود بخشد.

…بیشتر

گزارشی از کارخانه ایران خودرو

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا طی هفته های گذشته موضوع اجرای طبقه بندی مشاغل در بین کارگران بسیار موضوع بحث قرار گرفته است. حتا در سالن بدنه سازی ایران خودرو به پیشنهاد کارگران بحث اعتصاب غذا برای اجرایی شدن طبقه بندی مشاغل مطرح گردید که با پیغام شفاهی مدیریت مبنی بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در بهمن ماه فعلن کارگران در انتظار اجرا شدن وعده داده شده هستند.

از اجرای اخرین طبقه بندی که در سال ٩٢ صورت گرفته است بیش از ٤ سال می گذرد .

نامه رسیده به نشریه پیام سندیکا

من حسین هستم. میخواهم واقعه ای که شاهد بودم را توضیح دهم. من از آذر امسال در پروژه کثیف و حق کارگرخور  پالایشگاه نفت ستاره خلیج بندرعباس، چه سختی ها که از دست پیمانکار و وضعیت اسفبار این پروژه کشیدم

در ابتداجهت استخدام به شرکت شهید رجایی پالایشگاه نفت ستاره معرفی شدم بعد از گذراندن روز استخدام و پول خرج کردن از کرایه ماشین بگیر تا سوپیشینه و سرکار رفتم . شغلم هم فیتر است و برای پیمانکاری پارسیان سازه کار می کردم، که قراردادی مشابه با قرارداد سنگین کاران داشت که این قرارداد بعد از 15 روز کار کردن با من بسته شد و حقوق سه میلیون دوست هزار تومان به ازای 24 روز برای در نظر گرفته شد.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهن

١-مسوولین چرا فکری به حال خودپرداز بانک رفاه که در مدیریت کک و مواد شیمیایی نصب شده است نکرده و این دستگاه را که اغلب اوقات خراب است به حال خود رها کرده اند؟

٢- بانک صادرات به کارگران و کارکنان ذوب آهن اعلام کرده به شرط داشتن موجودی مناسب وام کالا می دهد. بانک می گوید سهمیه کارکنان برای وام کالا تمام شده است . چرا مدیران مالی موضوع را حل نمی کنند که حداقل کارگران با گرفتن وام کالا مشکلشان را حل کنند.

…بیشتر

گزارشی از تخلفات صندوق آینده ساز

صندوق آینده ساز که یک بیمه گزار خصوصی است و با رانت در مقابل سازمان تامین اجتماعی ایجاد شد و بخشی از کارگران ایران خودرو و تراکتورسازی را در بر گرفته و باعث آوره گی این کارگران را پدید آورده است ، تخلفات زیادی را داشته  و به مرز ورشکستگی رسیده است. از جمله :

١-دوتابعیتی بودن برخی اعضاء هیات مدیره صندوق …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از وضعیت درمانی بازنشستگان فولاد

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ماه گذشته فرانشیز دفترچه های درمانی کارگران بازنشسته فولاد  دو برابر شده و به ١٠ درصد رسیده است.

این افزایش فرانشیز در حالی است که هیچ مدیری برای این افزایش به بازنشستگان پاسخگو نیست.