Archive for سپتامبر 2015

گزارش خبرنگار پیام سندیکا – بیمه های تامین اجتماعی و رانندگان کامیون

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از کارگران زندانی!

با توجه به آزاد شدن واله زمانی عضو سندیکای کارگران نقاش و میلاد درویش مستند ساز امروز امیدواریم که علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هم هرچه سریعتر آزاد بشود. اما متاسفانه  با توجه به مراجعات مکرر همسر علی نجاتی به اطلاعات شوش فقط یک بار علی نجاتی به همسرش تلفن کرده و اعلام نموده که حالش خوب است. متاسفانه تاکنون از محل نگهداری علی نجاتی خبری در دست نیست.
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک 6/7/94

 

پیام سندیکا 39 ماه تیر منتشر شد

پیام سندیکا ؛ پیام آور سندیکاهای کارگری ایران در دو نسخه چاپی و الکترونیکی منتشر شد .

فهرست مطالب پیام سندیکای 39 به شرح زیر است:

…بیشتر

گزارشی از اتحادیه قالیبافان آذربایجان شرقی

انگیزه اینجانب در نوشتن این جزوه این است که هنر دستی صنعت فرش ایران و چگونگی فعالیت بافندگان قالی و تشکیل سندیکای آنان را تا حدودی به سایر اقشار زحمتکش کشورمان بشناسانم. واقعیت این است که صنعت فرش و تولید کنندگان و سندیکای آنان ان طور که باید شناخته شود شناخته نشده است و تا حدودی گمنام مانده است. تلویزیون گاه و بیگاه با نشان دادن فرش های نفیس و قیمتی واقع در مغازه بازاریان فرش با به به و چه چه از آن یاد می کنند بدون آنکه از بافندگان  و تولید کنندگان زحمتکش فرش و مشکلات عدیده و رنج هایی که بافندگان فرش می کشند سخنی به میان بیاورد . نوشتن و تهیه این جزوه به این آسانی صورت نگرفته است بلکه با مطالعه شخص خودم و از منابع تحقیقاتی استفاده کرده ام این منابع تحقیقاتی به قرار زیر است: …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ایران خودرو

پس از اتمام مرخصی سالیانه کارگران ایران خودرو ،کلیه سالن های تولیدی با 20 درصد توان تولید کار می کنند. در بعضی از روزها و با صلاحدید مدیران تولید سالن 206 و پژو 405 و سمند هر از گاهی در طول شیفت تعطیل می شوند. در روزهای اخیر حتا بعضی از سالن های تولید با وجود حضور کارگران از اول ساعت کاری تعطیل هستند. به عنوان نمونه قسمت سالن رنگ که با ظرفیت هر شیفت 300 دستگاه خودرو را باید رنگ کند در روزهای اخیر با 50 دستگاه شیفت خود را تحویل می دهد. مدیران می گویند برای تغییر خطوط تولید برنامه ریزی می کنند.
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک 4/7/94

 

واله زمانی را آزاد کنید!

اطلاعیه زیر به روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک رسیده است:

واله زمانی را آزاد کنید!
در پی دستگیری های اخیر فعالان سندیکایی ، 4 روز است که واله زمانی عضو سندیکای کارگران نقاش استان البرز دستگیر و به نقطه نامعلومی برده شده است. واله زمانی پسر عموی شاهرخ زمانی است و از فعالان سندیکای کارگران نقاش استان البرز می باشد. دستگیری بدون حکم و شبانه او توسط افراد مسلح که کارت شناسایی هم ارایه نکردند نقض خشن قوانین جاری مملکت است. ما خواهان آزادی بی قید و شرط و وفوری او و دیگر فعالان صنفی و سندیکایی هستیم.
سندیکای کارگران نقاش استان البرز
2/7/1394

گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازخواسته های کارگران ذوب آهن اصفهان

پس از حوادثی که در کارخانانه های ذوب آهن و فولاد اتفاق افتاد و 4 کارگر در این حوادث آسیب دیده و کشته شدند ، کارگران فولاد . ذوب آهن اصفهان خواسته های خود را در جهت ایمن سازی محل کارشان را با خبرنگار پیام سندیکا در میان گذاشتند:
1-تمیرات اساسی کمپرسور پروسس واحد احیا   2- بازسازی کامل 3 عدد از برج های خنک کننده   3- تعویض پروانه و تغییر حالت آن از فلزی به فایبرگلاس   4- تعمیر و تعویض گریبکس ها   5- تعویض سیستم توزیع ب شامل کلکتورهای ورودی ، ناودانی ها ، افشانک ها    6- سرویس مرتب و برنامه ریزی شده کامل حوضچه ها، افشانک ها،و پکینگ ها   7- تعویض سیستم خنک کننده توزیع آب در گاز برگشتی   8- تعویض لوله های آبگیر گاز 6 اینچی به دلیل خوردگی شدید و حساسیت بالا     9- جابجایی لول گاز طبیعی مشعل های 2 و4 راکتور برای جلوگیری از افت فشار گاز ورودی     10- اصلاح طرح نسوز چینی  عدسی راکتور برای تخریب نشدن و افزایش درجه حرارت بدنه راکتور   11- اصلاح تعمیر اجاق مخصوص سوزاندن گاز اضافه   12- اصلاح مدار برقی تابلو مشعل های راکتور ها.
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک   30/6/94

 

واله زمانی عضو سندیکای کارگران نقاش استان البرز دیشب بازداشت شد

با خبر شدیم واله زمانی و عضو سندیکای کارگران نقاش استان البرز دیشب بازداشت شده است.از اوایل اردیبهشت فشار و محدود کردن فعالیت کوشندگان سندیکایی شکل نوینی به خود گرفت . بعد از مرگ زنده یاد شاهرخ زمانی و دستگیری علی نجاتی حال شاهد دستگیری این عضو فعال سندیکای کارگران نقاش استان البرز هستیم . ما ضمن تاسف از این رفتار های ضد قانونی خواهان آزادی هرچه سریعتر علی نجاتی و واله زمانی هستیم.
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
30/6/1394

 

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از وضعیت آقای علی نجاتی

پس از دستگیری آقای علی نجاتی و بی خبری از محل نگهداری ایشان ، همسر علی نجاتی با مراجعه چند باره به اطلاعات شهر شوش تنها پاسخی که شنیده است این بوده که خبری از علی نجاتی نداریم. ما به همراه همسر ، خانواده، دوستانش نگران سلامتی او بوده و خواهان آزادی فوری ایشان هستیم
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
29/6/1394
 

 

ما در قدرت حاکمه حضور داریم!

جنبش سندیکایی ما، و متکی به طبقه کارگر ،از بین نخواهد رفت! آینده هر قدر هم برای ما دشوار، راه ما هر قدر هم سخت و دشوار، تلفات هر قدر سنگین، فداکاری‌ها و از خود گذشتگی‌ها هر قدر جانکاه باشد، یک چیز مسلم است: طبقه کارگر و سندیکاهای کارگری از بین نخواهند رفت! این حقیقت بی‌چون و چرا را تاریخ بر کسانی که کمر به نابودی سندیکالیست ها و جنبش کارگری بسته اند ثابت کرده است. …بیشتر