Archive for مارس 2018

دستبرد مکرر به دستمزد کارگران!

با اعلام افزایش حداقل حقوق به میزان ٢٠ درصدی، دریافتی کارگران به ١ میلیون و ١١٤ هزار تومان رسید و باز هم ٤ برابر زیر خط فقر تعیین شد. اینکه چگونه کارفرمایان و خود شخص وزیر این مبلغ را برای یک ماه زندگی انسان ها کافی می دانند و مخارج خودشان چند برابر این حداقل حقوق است، نشان از تفکری دارد که کارگران را انسان نمی پندارند و برای خود مرتبه ای والاتر از ٩٠ درصد مردم ایران قایلند.

…بیشتر

گزارش تکمیلی از نیشکر هفت تپه

امروز سر سه راه هفت تپه ماشین های اطلاعات و نیروی انتظامی سعی در توقف کارگران داشتند ولی در نهایت پیش از رسیدن به بیمارستان شوش، توانستند بیشتر کارگران رو متفرق کنند.  تعداد اولیه کارگران به نسبت زیاد و وسایل نقلیه هم زیاد بودند ولی آخرش حدود ۱۰۰ نفر رسیدیم پیش فرمانداری.

یکی از مامورین  هم چپ و راست عکس از کارگران می گرفتمسیر جلو فرمانداری کاملن باز بود و مشکلی برای مرور وسایل نقلیه پیش نیومد.  معاون فرماندار هم فقط سعی در آرام سازی کارگران داشت و هیچ نتیجه خاصی حاصل نشد. …بیشتر

گزارش پیام سندیکا از نیشکر هفت تپه

با اطلاعیه مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکرهفت تپه آقای اسد بیگی از امروز این شرکت تعطیل اعلام شد. با توجه به عدم دریافت ٢ ماه حقوق کارگران رسمی و عیدی  پاداش سال  ٩٦، کارگران طی چند روز اخیر دست به تجمع زده و خواستار پرداخت حقوق عقب افتاده خود بودند.
متاسفانه در درگیری دیروز ماشین معاون امورزیربنایی توسط کارگران خشمگین شکسته و باعث تصادف خودروهای عبوری شد.
امروز نیز کلیه نگهبانان بومی حکم اخراج دریافت کردند. …بیشتر

پیام سندیکا، شماره ٦٦ اسفند ماه سال ٩٦ منتشر شد!

نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری شماره ٦٦ اسفند ١٣٩٦ بصورت چاپی و الکترونیکی در ایران منتشر شد.

در این شماره می خوانید:

…بیشتر

تخریب انسان در اقتصاد سرمایه داری

در آبان سال ١٣٩٦ سمیناری آموزشی  تحت عنوان «غریبه ای به نام نشاط» و یا «چگونه با نشاط کار کنیم» در تالار ذوب آهن اصفهان برگزار شد. سخنرانان در این سمینار از آماری حرف زدند که نگران کننده بود. مشاورین خانواده های کارگران ذوب آهن اعلام کردند قبل از سال ٨٩  بیشترین مراجعه خانواده های کارگری به این مشاورین در مورد مشکلات ازداواج بوده است. اما ناگهان از سال ٩٣ بیشتر مراجعه کنندگان برای مشاوره طلاق به این مشاورین مراجعه کرده اند. و متاسفانه از سال ٩٤ این مراجعه ها به ناگهان تغییر ماهیت داده و مراجعه کنندگان از بی تعهدی و خیانت در خانواده هایشان مشاوره گرفته اند. این روند در سال کنونی به خستگی از کار و زندگی تغییر مشاوره داده است. …بیشتر

بهاران خجسته باد!

بامدادان که تفاوت نکند لیل و نهار

خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار

  ?نسیم زیبای بهاری دیگر بار، بر حریم پهنه ی جهان، وزیدن گرفت و تصویری تماشایی از سر سبزی و طراوت را بر این پهنه ی سرد و بی روح، کشید. جانی و توانی تازه، به رنگ عشق و امید در رگهای این گستره هستی، به جریان افتاد.

…بیشتر

گزارش پیام سندیکا از شب عید کارگران پروژه ای

١-کارگران پروژه (ورزنه) اصفهان شرکت کیسون در بی پولی بسرمیبرند کارگرانی که بالغ بر ١٩ ماه حقوق نگرفتند.

جالب این جاست که در پی اخطار سندیکا به این شرکت در رابطه با پرداخت حقوق کارگرانش  سه مدیر این شرکت با مسوول سندیکا تماس گرفته و خواهان نام کسانی هستند که اعلام کرده اند حقوق نگرفته اند.

٢– کارگری برایمان نوشته است

با سلام و احترام..

لطفا یه اخطار هم به شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی در پروژه پتروشیمی بوشهر سایت ۳ارسال نمایید که از برج  ۷ به بعد دیگه هیچی پرداختی نداشته و بیمه پرسنل رو هم اقدام نکرد…و همه در بلاتکلیفی بسر میبرن.

…بیشتر

استیضاح وزیر کار

وزیر کار از استیضاح جان سالم بدر برد ودر جای خود ابقا گشت.

 خانه کارگر وتشکل های وابسته به آن به جشن و پایکوی پرداختند و کارگران را به حمایت بیشتر از سیاست های او دعوت کردند . آیا براستی باید جشن گرفت وبه هم تبریک گفت ؟ آیا وضعیت ما کارگران بعد از ابقا مجدد وزیر تغییرات محسوسی خواهد کرد که ما باید به هم تبریک بگوییم ؟ از نظر ما کارگران سندیکایی پاسخ این سوال روشن است. با قاطعیت می گوییم: نه! در به همان پاشنه خواهد چرخید .

فقط وزیرکار نزدیک ایام عید بیکار نشد وامنیت شغلی اش برقرار ! …بیشتر

رضا شهابی آزاد شد!

به همان اندازه که از زندانی شدن و به بندکشیدن فعالین مدنی و کارگری بیزار و خشمگین می شویم، به همان اندازه از آزادی و خبر رهایی آنها از بند ظالمانه ای که به خاطر حق طلبی به آن محکوم می شوند، خوشحال می شویم .

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران آزادی رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران را به وی و خانواده گرامی و سندیکای برادر و جامعه کارگری و تمام کوشندگان راه آزادی و برابری تهنیت و شادباش می گوید. امیدواریم با تلاش و مبارزات پیگیر خود بتوانیم درسایه اتحاد وهمبستگی تمام تشکلهای مستقل کارگری درکناردیگرفعالین حوزه های مختلف اجتماعی که دغدغه ی آزادی و برابری و البته شکوفایی ایران را دارند، بتوانیم شرایطی فراهم نماییم که دیگر کسی به خاطر دفاع از حقوق قانونی مسلم و انسانی خود به بند کشیده نشود. …بیشتر

گزارش پیام سندیکا از نیروگاه حرارتی طبس

در پروژه نیروگاه حرارتی طبس برای پیمانکاری به نام شرکت هرم سازان سورن مشغول به کار است که این شرکت پیمانکاردسته دوم شرکت رشد صنعت می باشد.

بدلیل اختلاف این دو شرکت تمامی کارگران هرم سازان را اخراج کرده وکار را به پیمانکار دیگری دادند.

تسویه حساب کارکنان را قرار شد شرکت رشد صنعت خودش پرداخت کند

…بیشتر