Archive for مارس 2017

پیام سندیکا، شماره 56 اسفند 95 منتشر شد

نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ٥٦ اسفند ١٣٩٥ بصورت چاپی و الکترونیکی در ایران منتشر شد. در این شماره می خوانید:

…بیشتر

بهاران خجسته باد!

شادباش نوروزی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک به مردم و زحمتکشان ایران

آغاز سال نو و فرا رسیدن روزهای گرامی داشتن سنت های بهاری نیاکانمان که نوروز نام گرفته است را به مردم و زحمتکشان ایران شادباش می گوییم.
امیدواریم که سال پیش رو، سال اتحاد فعالان جنبش کارگری و سندیکایی برای تامین منافع طبقه کارگرایران و موفقیت این کوشندگان خستگی ناپذیر و امیدوار در پیشبرد مطالبات برحق زحمتکشان میهن باشد. ما معتقدیم که انسان برای پیروزی آفریده شده او را می توان نابود کرد ولی نمی توان شکست داد.

نوروزتان پیروز باد!

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک      

اسفند ماه ۱۳۹۵ ۳٠

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران فولاد سازی ذوب آهن

١-کمبود نیروی لازم و متخصص در همه قسمت ها و بخصوص در ریخته گری که فشار کاری بر روی کارگران باعث اشتباهات انسانی شده و دلیل اصلی بروز حوادث می باشد

٢- تجهیزات ریخته گری کافی نیست و باید به روز رسانی هم گردد

٣- کارگران قسمت کارگاه شمش متاسفانه به اندازه چند نفر کار کرده که باعث مشکلاتی همچون خستگی های مفرط، نگرانی های شدید، کمبود انگیزه برای کار و در نهایت افسردگی می شود.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن

با توجه به کم کاری ها و سو مدیریت بخش خدمات و اموراجتماعی، معاون این مجموعه در گفتگویی با نشریه آتشکار تلاش نموده است کم کاری های خود را که در نشریه پیام سندیکا به آن مرتب اشاره می شود، پاسخ دهد.

١-ایشان در مصاحبه نفرموده اند برخوردهای نامناسب رانندگان سرویس ها با کارگران را چرا مدیریت نمی کنند؟ و چه پیشنهادی برای تکرارنشدن این موضوع ارایه می کنند؟

٢-در حوزه خدمات رستوران ها فقط به ذکر آمار اکتفا می کنند و به اعتراض کارگران در رابطه با سرد بودن غذا، شلوغی رستوران ها، کیفیت نامناسب غذا اشاره ای نمی کنند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران فولاد زاگرس

شرکت فولاد زاگرس در اسفند ۹۳ منحل اعلام شد. این واحد صنعتی در شهرستان قروه بیشتر از ۴۰۰ کارگر داشت. این کارگران پس از تعطیلی شرکت فولاد زاگرس به سوی سازمان تامین اجتماعی رفتند که بدون پذیرش آنان رانده شدند. کارگران بیکار شده برای معیشت خود و خانوادشان هر کدام به سویی کشیده شدند و منتظر شدند تا که اقدامی جهت به کار افتادن کارخانه انجام شود ولی خبری نشد که نشد. از جمله کارهایی که کارگران بیکار به آن تن داده اند دست فروشی است. شغل کاذبی که نه امنیت شغلی دارد و نه اعتبار اجتماعی. آنان که امکانش را داشته اند به مهاجرت رفتند، به خصوص به تهران و بیشتر در میدان های تره بار به کار مشغول گردیده اند. تمامی کارگران بیکار شده، بیکاری خود را از چشم دولت می‌بینند. آنان خواستار کار در شهر و شهرستان خویش هستند. آنان معتقدند بیکاری حق آنها نیست، و با توجه به اینکه در کارخانه ای بزرگ کار می کرده اند، چرا باید به روزهای بهتر ‌نتوانند فکر کنند، و هر روز به تنگاه های این چنینی دچار گردند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران در ذوب آهن

1-مدیریت خدمات و اموراجتماعی برای رفع مشکل دست به حذف ایستگاه ورنامخواست در زرین شهر زده است، و این ایستگاه را با ایستگاه سه راه سد  ادغام کرده است و مشکل ترافیک را بهانه قرار داده است. آیا این مدیریت فقط باید صورت مسئله را پاک کند یا اینکه مسئله را حل کند؟

2- مدیریت خدمات و اموراجتماعی از آزادسازی پولهای موجود در سفرکارت کارکنانی که استفاده نکرده اند پیگیری لازم را انجام نمی دهد.

3- مدتهاست مدیریت خدمات و امور اجتماعی از دادن پاسخ به چرایی عدم پرداخت حقوق و مزایای رانندگان اتوبوس ها و خودروهای سواری طفره می رود.  چه دلیلی برای این کار دارد؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات رانندگان فرودگاه امام

در مورخ شنبه ۱۲/۲۱ رانندگان تویوتای فرودگاه امام که اکثرا متعلق به شرکت سیروسفر بودنند در ورودی دپو تاکسیها دست به تجمع زده و از دریافت نوبت خوداری نمودند. علت این حرکت، بی نظمی و وجود مسافرکشهای شخصی واستارتاب ها می باشد که باتوجه به تعداد محدود مسافر باعث گردیده تا توقف هر خودرو جهت مسافرگیری حددو ۱۵ ساعت گردد که در نتیجه باعث عقب افتادن اقساط و معیشت رانندگان فرودگاهی گردد. علیرغم اینکه در بام ودو هوایی سیستم مدیریتی حاکم بر شرکت سیر و سفر که با پلاک  ع مشغول به فعالیت میباشد با رایزنیهای خاص خود و دریافت وام برای رانندگانش با بهره زیر ۱۰درصد اقدام نموده تا بتواند رانندگان را راغب کند خودروهای سمند را تعویض و به خودروهای یورو ۵ درخواستی مدیریت فرودگاه حضرت امام ارتقا دهد.

…بیشتر

واردات پوشاک ترکیه به ایران با چه هدفی؟

چند سالی است با فعالیت شرکت های ترکیه ای در قالب فروشگاههای زنجیره ای پوشاک و مواد غذایی سرمایه داری خاین مالی وارد عرصه ای شده اند که بتوانند ضربه کاری تری هم به مردم ایران و هم به صنعت کشورمان بزنند.

در ١٦ شهریور سال جاری وزارت صنایع دستورالعملی ابلاغ کرده است تا از ورود بی رویه پوشاک ممانعت به عمل آید. اما آنچه اتفاق افتاده است ورای تصور هر فرد ایرانی است. بازرگانان ترکیه ای با همدستی سرمایه داری مالی ایران توانسته اند از مجاری قانونی ٢٠٠ میلیارد تومان پوشاک با برندهای قلابی وارد ایران کرده به طبقه متوسط ایران قالب کنند. این ٢٠٠ میلیارد بر طبق برآورد کارشناسان سندیکایی فقط فروش یک ماه این بازرگانان بوده است و بیش از ١٠ برابر این مقدار از طریق قاچاق وارد ایران شده است و با قیمت گزاف به ایرانیان طبقه متوسط به بالا فروخته شده است.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات در ذوب آهن

١- نوسازی و بازسازی و به روز شدن تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی ذوب آهن،آموزش های جدید برای آتش نشان ها چرا در دستور کار قرار نمی گیرد؟ همچنین لطفن به سختی کاری آتش نشان ها هم رسیدگی شود.

٢- بی ادبی های نگهبانان بیمارستان شهیدمطهری ازحد گذشته است. چرا مسوولین واکنش نشان نمی دهند؟

٣- نظافت و بهداشت در بخش های مختلف بیمارستان شهید مطهری مناسب نیست.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن

در تاریخ 18 اسفندماه 95 گروهی ازکارگران بخش‌های مختلف مانند؛ کارگاه اصلی کوره بلند ٬کارگاه سرباره ٬کارگاه پالایش بنزول٬ کارگاه نورد و پالایش بنزول کارخانه ذوب آهن اصفهان در اعتراض به عدم دریافت عیدی و پاداش آخر سال در مقابل درب کارگاه چدن ریزی این واحد بزرگ صنعتی تجمع کردند.
این تجمع که بیشتر کارگران پیمانکاری ها را در بر می گرفت، باعث شوک عظیمی به مدیریت کارخانه بود که ذوب آهن را کارخانه ای آرام می دانستند.

…بیشتر