Archive for ژانویه 2015

گزارش جدید کارگر فلزکار از پارس جنوبی

logo-felezkar3

امروز تمامی کارگران شرکت های پیمانکاری ساخت بخش فرآیند پالایشگاه فاز های ۱۷و۱۸ پارس جنوبی در اعتصاب بودند .
ساعتی قبل حدود ۷۰۰ کارگر شرکت های پیمانکار ( جهان پارس ، تناوب و محور سازان ) مقابل سایت اداری شرکت کارفرما (oiec شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ) تجمع نموده و ۴ ماه حقوق عقب افتاده ی خود را طلب نمودند . در پی این اعتصاب کارفرما قول داد تا شنبه حقوق ها واریز شود .
oiec یکی از شرکت های صندوق بازنشستگان صنعت نفت می باشد ، که در حال حاضر کل فاز های ۲۰ و ۲۱ و بخش مهمی از فازهای ۱۷و۱۸ را در دست دارد.
بعد از تجمع کارگران شعارگویان به سمت محل پروژه بازگشتند و همچنان در اعتصاب هستند .
بخش دیگر پالایشگاه در دست شرکت دولتی idro می باشد که ،بخش یوتیلیتی پالایشگاه را در دست ساخت دارد . کارگران پیمانکاری های این بخش نیز چند روز پیش به اعتصاب خود پایان دادند .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

نهم بهمن ۱۳۹۳

گزارش کارگر فلزکار از ایران خودرو

logofelezkar300x300

 با خاتمه موقت اعتصاب دیماه کارگران در مورد افزایش حقوق ، مدیریت با اعلام اینکه می خواهد طبقه بندی مشاغل را اجرا کند از همه سالن ها خواست که از هر شیفت هر سالن ، یک نفر به نمایندگی از طرف کارگران معرفی شوند تا موضوع طبقه بندی مشاغل صورت بگیرد. به همین خاطر از طرف کارگران بخصوص مونتاژ1 و مونتاژ2 ،سالن ال 90، سالن وانت، 4 سالن رنگ ، تعمیرات، انبار…. کارگرانی انتخاب شده و به مدیریت معرفی شده اند تا در 15 بهمن ماه با مدیریت مذاکره کنند. در هفته گذشته مدیریت ایران خودرو بیشتر کارگران شرکت های پیمانکار را به قراردادی تغییر وضعیت داد. قرار است خواسته های زیر در مذاکره با مدیریت مطرح شود :

…بیشتر

در باره “فراخوان به اعتصاب سراسری”!

etesab-58

نوشته: برهان عظیمی

 

ز حکم تو آن کس که آرد اباء

جوین نانْش بادا همان بی اباء

سخنرانی محمد علی ابرندی از بنیان گذاران و رهبران سندیکای کارگران پروژه ای آبادن و حومه در روز جهانی کارگر 1358

در ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ فراخوانی “از همه‌ی کارگران کشور و کارگران شرکت نفت دعوت می‌کند از اول بهمن اعتصابات سراسری نامحدود را با هدف دستیابی به همه حقوق قانونی کارگری و انسانی و معیشتی، آغاز نمایند.”[1] که در زیر آن امضاء کنندگانِ چنان فراخوانی را به ترتیب چنین نام برده است “سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه؛ گروهی از کارگران شرکت نفت در خوزستان؛ کارگران مجتمع‌ها و صنایع فولاد؛  کارگران لول‌ سازی؛  کارگران پالایشگاه آبادان” مشاهده می‌شود.

…بیشتر

گزارش کارگر فلزکار از پارس جنوبی

logofelezkar300x300

کارگران یکی از پیمانکارهای فاز ۱۷ و ۱۸ به نام شرکت مهندسی و ساختمانی تناوب از ۳ روز پیش دست به اعتصاب زدند. این کارگران حقوق آبان ماه را هنوز دریافت نکردند .
گس ترین gas train 3 , 4 ناحیه کار این شرکت هست که اهمیت زیادی دارد .
پارسال هم درست در اواسط بهمن اعتصاب مشابهی رخ داد ، گمان بر این است که این اعتصابات از بالا هدایت می شود تا پیمانکار قبل از سال از کارفرما (شرکت oiec) و شرکت ملی گاز پارس جنوبی معوقات خود را دریافت کند .

 

قرارداد ۳۰۰ تا ۴۰۰ کارگر با شرکت تا پایان سال تمام می شود و شرکت هر روز در حال کم کردن نیروها می باشد .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

یاد جانباختگان معدن مس خاتون آباد گرامی باد !

logo-felezkar3

یاد جانباختگان معدن مس خاتون آباد را گرامی می داریم و از مطالباتشان حمایت می کنیم .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک
۵ بهمن ۹۳

 

پیام تسلیت به شاهرخ زمانی

logofelezkar300x300

مرگ هر انسان شریفی پاره ای از وجود مرا با خود می برد …هرگز مپرس تابوت چه کسی را به گورستان می برند ….تابوت مرا و آرزوهای تو را می برند
با خبر شدیم مادر دوست گرامی مان کارگر زندانی ،شاهرخ زمانی عضو موسس سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران، فوت نموده است. این مادر دردمند با چشمانی که در آرزوی دیدار فرزند می سوخت ،چشم بر این دنیا بست و آرزوی دیدار درآزادی شاهرخ زمانی را با خود برد. ما ضمن تسلیت به خانواده این کارگر زندانی ،امیدواریم که حداقل این امکان برای شاهرخ زمانی فراهم شود که در مراسم مادر دلبندش شرکت کند.
رفیق عزیز شاهرخ زمانی در غم از دست دادن مادرت با تو همدردیم.

هیات موسس سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران و حومه
سندیکای کارگران نقاشان استان البرز
سندیکای کارگران رفوگر فرش تهران
اتحادیه نیروی کار پروژه ای
کانون صنفی معلمان ایران
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

۱۳۹۳/۱۱/۰۵

ضرورت مدیریت نمایندگان واقعی کارگران بر سازمان تامین اجتماعی

4-sendika-2-520x245-300x297

ضرورت مدیریت نمایندگان واقعی کارگران بر سازمان تامین اجتماعی

تامین اجتماعی؛ این سازمان که در مالکیت قانونی کارگران ایران باید باشد، چون برآیند پس اندازهای هزاران نیروی کار در طی بیش از ۶۶ سال است و می باید هدف های اقتصادی اش در جهت منافع کارگران کاربردی شود؛ در عمل به وظایف قانونی خود عمل نمی کند. تامین اجتماعی از هر قرارداد کار پیمانکاران و سرمایه داران، یعنی از کل مبلغ قرارداد، ۷٫۸ درصد بابت بیمه ی کارگران دریافت می کند. این بدین معناست که، چه پیمانکار، کارگران را بیمه کند و یا آنها را بیمه نکند، تامین اجتماعی حق بیمه ی کارگران را دریافت کرده است. در قبال این دریافت، تامین اجتماعی می باید با بازرسانش بر بیمه کردن کارگران و بررسی مبلغ بیمه پرداختی به وسیله ی کارفرمایان با حقوق واقعی کارگران، نظارت کند، در حالی که تامین اجتماعی در این زمینه هیچ اقدام عملی انجام نمی دهد. این وضعیت در مورد کارگران و نیروی کار قرارداد موقت و پروژه ای، که اکثریت بالایی را تشکیل می دهند (قبل از دولت احمدی نژاد تنها در پارس جنوبی ۱۵۰۰۰۰ نیروی کار، به کار اشتغال داشتند) فاجعه آفرین است.

…بیشتر

پیام تسلیت

logofelezkar300x300

شاهرخ زمانی عزیز !

درگذشت مادر بزرگوارت را صمیمانه تسلیت می گوئیم و برایت شکیبائی و سربلندی آرزومندیم .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک

۴ بهمن ۹۳

کارگر فلزکار از ایران خودرو گزارش می دهد:

logofelezkar300x300

پس ار خاتمه یافتن مشروط اعتصاب غذا در ایران خودرو و اعلام کتبی رسیدگی به خواسته های کارگران توسط مدیریت ، یک هفته ای است که مدیریت به سرپرستان سالن های تولیدی اعلام کرده اند که هر سالن با انتخاب 2 نماینده جهت اجرا کردن طبقه بندی مشاغل به مدیریت معرفی گردند. این ترفند در حالی صورت می گیرد که کارگران ایران خودرو اصلی ترین خواسته اشان افزایش حقوق بوده است. مدیریت با سرگرم کردن کارگران به طبقه بندی مشاغل می خواهد تا آخر اسفند موضوع افزایش حقوق را در سایه قرار دهد. هوشیار باشیم هم طبقه بندی مشاغل را اجرایی کنیم و هم موضوع افزایش 30 درصدی حقوق را دنبال کنیم.
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک 1/11/1393

از اعتصاب آموزگاران در شهرهای مختلف حمایت می کنیم!

iran_teachers_220115_2