Archive for ژوئن 2017

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از کارخانه ایران خودرو

با توجه به تولید پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۹۰ میلیونی و خودرو سواری دانگ‌فنگ چینی از اول سال جاری و فشار کاری بر روی کارگران با حداکثر سرعت در تمامی خطوط تولیدی ایران خودرو، کارگران انتظار دارند پاداشی به دلیل این افزایش تولید به آنها پرداخت گردد.
شایعه‌ای در شرکت ایران خودرو یک ماهی است دهان به دهان میگردد که قرار است پاداشی ۶۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومانی تا عید فطر به کارگران پرداخت شود که هنوز عملی نشده و فعلا در حد شایعه باقی مانده است.

…بیشتر

گزارشی از تجمع در نیشکر هفت تپه

صبح امروز ٧ تیرماه بازنشسته های نیشکر هفت تپه در اسفندماه این شرکت بدلیل بدعهدی مکرر کارفرمای درخصوص وعدهای داده شده،در مقابل درب امور اداری شرکت تجمع اعتراضی برگزارکردند.

 مدیراموراداری دراین تجمع اعلام کرد که باهماهنگی های به عمل آمده  چند جانبه بین سازمان تامین اجتماعی و شرکت و استانداری مقررشده که از طریق شورای تامین استان این توافق اجرایی شده و مشکل ٤ درصدسهم کارفرمای ٣٤١ نفرکارگران بلاتکلیف شرکت و مشکل دفترچه های درمانی کارگران که ٤ ماه است بخاطر پرداخت نکردن مبلغ بیمه ماهیانه کارفرما فاقد اعتبارهستند با موافقت تامین اجتماعی حل شود.  

…بیشتر

گزارش از مشکلات نیشکر هفت تپه

صبح امروز ٣١ خرداد بازنشسته های اسفندماه ٩٥ نیشکر هفت تپه که حدود ٣٤٠ نفر می باشندبه قصد پیگیری وضعیت بازنشستگی خود در مقابل درب شرکت هفت تپه تجمع و قصد ورود به شرکت را داشتند. حراست شرکت مانع ورود انها به شرکت شد، که این موضوع باعث عصبانیت بازنشسته گان شده و با فشار درب ورودی را باز و وارد شرکت شدند و جلوی مدیریت شرکت تجمع کردند .

…بیشتر

پیام سندیکا، شماره ٥٧ ویژه نامه اول ماه مه ١٣٩٦منتشر شد!

نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ٥٧ ویژه نامه اول ماه مه ١٣٩٦ بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد .

در این شماره می خوانید:

…بیشتر

گزارشی از ادامه اعتصاب در نیشکر هفت تپه

اعتصاب کارگران شاغل و بازنشسته  نیشکرهفت تپه صبح امروز ٢٩ خرداد نیزبدلیل عدم پاسخگویی مدیریت شرکت درخصوص مطالبات معوق خود به کارگران امروزهم جلوی درب ورودی شرکت ادامه یافت و کارگران بدلیل برخورد چند روز قبل نیروی انتظامی با متحصنین، مانع ورود نیروی انتظامی به شرکت شدند. چون صبح هنگام مراجعه بازنشسته ها به شرکت، حراست مانع ورود بازنشستگان شده بود و این موضوع باعث ناراحتی بازنشسته گان را فراهم آورد. بازنشسته ها نیز وارد مدیریت حراست شده و از مدیریت حراست خواستند بدلیل اینکه بازنشسته است و دو شغله محسوب می شود، شرکت را ترک کند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از اعتصاب در پترو شیمی دماوند

سال ۱۳۹۶ سه ماه اول خود را سپری کرده است ولی تاکنون بسیاری از کارگران پار س جنوبی دستمزدهای دو سه ماه آخر سال ۹۵خود را نگرفته اند. جسارت اعتراض و اعتصاب نیست. کارها کم شده اند و بیکاری بیداد می کند و کار پیدا کردن برای دوستان و آشنایان از سالهای پیش بسیار سخت شده است و این دامنه ترس از بیکاری،کارفرمایان را چنان گستاخ نموده است که در جهت استخدام کارگر ارزان، کوچکترین جنبش مطالبه گری را با تسویه حساب و بلک لیست جواب میدهند. یعنی بعد از تسویه شدن و بلک لیست دیگر نمی توانی در شرکتهای مربوط به پارس جنوبی کار بکنی، مانند کارکنان پایپینگ شرکت پتروشیمی بوشهر که بخاطر اعتصاب برای حقوق و دستمزد قانونی خود همگی تسویه و بلک لیست شدند .

…بیشتر

گزارشی از اعتصاب در شرکت نیشکر هفت تپه

اعتصاب گسترده درشرکت نیشکرهفت تپه دردمای بالای  ٥٠درجه خوزستان از ساعت  ١٠ امروز ٢٨ خرداد شروع گردیده است. بیش از٧٠٠ نفر از بخشهای مختلف شرکت شامل کارگران رسمی و روزمزدی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق بهمن و اسفند ماه ٩٥ و فروردین و اردیبهشت ٩٦ در این اعتصاب شرکت دارند. این اعتصاب در مقابل دفتر مدیریت شرکت صورت گرفته است.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات در ذوب آهن

١-کارت اعتبار بیماری های صعب العلاج را از اعتبار خارج کرده اند. کارگرانی که بیماری قلبی و قندی دارند چرا باید از ارایه این خدمات بیمه ای  حذف شوند.

٢- یک دندان پزشک برای بیمارستان شهید مطهری بسیار ضروری است.

٣- به دلیل اینکه کارگران از میزان پوشش هزینه های بستری و جراحی در بیمه تکمیل درمان با خبر نیستند در بیمارستان ها به آنها اجحاف می شود. پیگیری کنید.

…بیشتر

گزارشی پیام سندیکا از مشکلات رانندگان تاکسی

ضمنا ما خواهان تعیین تکلیف تاکسی در شهر تهران هستیم با توجه به اینکه راننده تاکسیبیمه شخص ثالث گرانتر پرداخت میکنه، عوارض سالیانه پرداخت میکنه، مالیات پرداخت میکنه، شارژ پرداخت میکنه، توسط بازرسهای سازمان جریمه میشه، توسط بازرس شرکتهای خصوصی بازخواست میشه، راننده تاکسی باید دارای مجوز کار ( کارنامه تاکسیرانی) برای فعالیت در شهر تهران باشد که برای گرفتن کارنامه باید موارد ذیل را دارا باشد:

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات در ذوب آهن

١– طی دوسال گذشته لباس کار به کارگران عایق کار داده نشده است. دلیلش چیست؟

٢- کارکنان آزمایشگاه مرکزی خواستار پرداخت حق اشعه شدند. این بخش از کار بسیار خطرناک و سرطان زاست.

٣- سیستم تهویه رختکن مدیریت کوره بلند خراب است. چرا مدیریت انرژی در این مورد کم کاری می کند؟

٤- کارگران شیفت کار از عدم مداومت کاری شکایت دارند که این موضوع منجر به غیبت در سیستم تردد شده است. امور اداری چرا اقدام نمی کند؟

…بیشتر