Archive for سپتامبر 2019

مدیریت به رفع مشکلات خدمت رسانی اقدام کند!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا در ذوب آهن، کارگران می گویند با توجه به سودآور شدن کارخانه مدیریت چرا از رفع مشکلات کارگران شانه خالی می کند. به عنوان نمونه:

١- رسیدگی به کیفیت غذای رستوران الگومراسیون

٢- رفع مشکل توزیع پذیرایی و شیر شیفت فولادسازی …بیشتر

اعتراضات کارگران نتیجه داد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن اصفهان، با اعتراضات مکرر کارگران در مورد دوری راه از خانه تا سرکار و همچنین سرویس های قدیمی رفت و آمد که به خستگی مضاعف کارگران منجر شده و کارگران با تنی خسته و کوفته به سرکار می رسیدند و این اعتراضات را بارها به مدیریت کارخانه ابراز کرده بودند، مدیریت تصمیم گرفت به منظور کم کردن فاصله تردد کارگران به محل کار و صرفه جویی در هزینه های کارخانه ذوب آهن ساخت ١٠٠٠ واحد مسکونی برای کارگران را به تازه گی در دستور کار مدیریت قرار دهد. …بیشتر

چرا درمبارزات صنفی اخلاق و منطق را فراموش کردیم !؟

قابل توجه همکاران محترم نیشکر هفت تپه و کسانی که اخبار شرکت نیشکر را دنبال می کنند:

دوستان و همکاران گرامی، چند سالی است که به دلایل مختلف دست به تجمع اعتراضی زده و پس از تجمع افرادی خود خوانده به خود اجازه می دهند که تریبون بدست گرفته و شروع به موعظه کنند. اکثراین افراد نه با قانون آشنایی دارند و جایگاه حقوقی دارند و نه از نظر شخصیت حقیقی دارای شخصیت لازم جهت اگاهی بخشی به کارگرهستند. از آن بدتر پای منبر این افراد کسانی نشسته اند که نمی دانند معضل به نتیجه نرسیدن اعتصابات بحث های انحرافی این افراد است و بالطبع هر دو طرف در جهت اهداف کارفرما یعنی به انحراف رفتن خواسته و هدف اصلی اعتصاب ؛ ناخواسته عمل می کنند.
…بیشتر

حادثه در شهرک صنعتی ساوه

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، امروز پنجشنبه ٤ مهر در یکی از کارخانه های شهرک صنعتی ساوه کارگری به درون قیف سقوط کرد و مصدوم شد. با انتقال کارگر مصدوم به بیمارستان مشخص شد که چندین قسمت از بدنش دچار شکستگی شده است.

عدم وجود حفاظ مناسب و همچنین عدم وجود افسران ایمنی در کارخانه ها که برای صرفه جویی صورت می گیرد این حوادث را رقم زده وخواهد زد.

نامه ای از یک کارگر پروژه ای!

من عسلویه کار می کنم فاز ۲۰- ۲۱ . حقوقمان ۴ ماه و بیمه هم ۴ ماه عقب افتاده است. دو روز قبل از محرم تصمیم به اعتصاب گرفتیم و اعتصاب کردیم. کارفرما گفت یه هفته مهلت بدهید پولتان را پرداخت می کنیم. ما هم یک هفته مهلت دادیم اما بعد از یک هفته اخراجمان کردند. الان هم در خوابگاه هستیم. یک بار در کمپ بهارستان و در فاز رو بستیم. پلیس امنیت وارد شد و قول داد فردا تا پس فردا پولمان پرداخت بشود. اما امروز آمده و می گوید بروید خانه هایتان وگرنه فردا همه را دستگیر می کنم. …بیشتر

در بیمارستان مدنی کرج چه خبر است؟

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، وضعیت کارگران خدماتی بیمارستان مدنی کرج به هیچوجه رضایت بخش نیست. این کارگران ٤ ماه حقوق نگرفته و لیست بیمه اشان دو ماه است رد نشده است. این وضعیت در قسمت پخش غذا افتضاح تر می باشد. در این قسمت می باید ٣١ کارگر خدمات رسانی کنند که فقط ٩ نفر مشغول کارند. در شهریورماه نیز ٣ کارگر از کار در این قسمت به دلیل عقب افتادن حقوق شان به ناگزیر رفته اند. البته لازم به ذکر است که کیفیت غذای ارایه شده به بیماران در چند ماهه گذشته بسیار نزول کرده است.
…بیشتر

خبری از نیشکر هفت تپه!

امروز ٣١ شهریور تجمع کارگران نی بر قدیمی شرکت جلوی مدیریت شرکت شکل گرفت . این کارگران که بصورت فصلی درگذشته مشغول بکار بودند و در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفرهستند چند سالیست که بنابرتوافق با کارفرما سرکار حاضرنمی شوند اما حقوق دریافت می کنند و بیمه آنها در فصل تابستان نیز پرداخت می شود.

تجمع صبح امروز آنها به خاطر معوفات مزدی و بستن قرارداد جدید طبق روال سالهای گذشته بود . عدم حضور مدیریت شرکت وعوامل ان جهت تعیین تکلیف آنها باعث عصبانیت کارگران شده و به دلیل گرمای هوا در سالن اجتماعات تجمع را تا پایان وقت اداری ادامه دادند. …بیشتر

هفت تپه این روزها!

چند روزی درهفت تپه اعتصاب بود این بار بخاطر خیانت نمایندگان شورای اسلامی کار و زد و بند جهت پایمال کردن مطالبات صنفی کارگران.

پس از اعتصاب سراسری کارگران شرکت جهت خلع ید از کارفرمای بخش خصوصی حالا کارگران بخاطر اشتباه درنحوی مبارزات خود و دل بستن به تعدادی نماینده در قالب شورای اسلامی تحمیلی کار خواهان خلع کسانی شدند که جهت بدست آوردن مطالبات خود به انها دل بسته بودند . درهر حرکت کارگری اگر نمایندگان خوبی انتخاب نشوند و یا قانونی مناسبی تدوین نشود که خواست معترضین را تامین نکند آن حرکت به انحراف رفته است. …بیشتر

پیام سندیکا، شماره ٨١ شهریور سال ١٣٩٨منتشر شد!

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ٨١ شهریور سال ١٣٩٨ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد.

در این شماره می خوانید:

…بیشتر

از حق مان کوتاه نخواهیم آمد!

کارگران به جان آمده هپکو اراک که در اعتراض به حقوق معوقه خود و تعیین تکلیف وضعیت سهامداری شرکت روز ۲۵ شهریور برای شنیده شدن صدای اعتراض شان، خط راه‌آهن را مسدود کرده بودند با برخورد خشن پلیس روبرو گردیدند. عدم پاسخگویی مسولان و بی اعتنایی به مشکلات این کارخانه خشم ٩٠٠ کارگر این کارخانه را برانگیخته است. حمله گارد ویژه به کارگران ١٥ زخمی و ٢٨ بازداشتی به همراه داشت و حتا تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای تماس با مقامات استان مرکزی در ارتباط با بازداشت کارگران معترض هپکو تاکنون بی‌نتیجه مانده است و همه یا وقت ندارند و یا اینکه از این حادثه خبر ندارند. …بیشتر