Archive for سپتامبر 2017

گفتگوهای کارگران پروژه ای با خبرنگار پیام سندیکا

الف) پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس ۶ماه پول ندادنه الانم بیشترنیروها نرفتنه سرکار. خودمونم ۱۰روزه کارنکردیم هیچ کس نمیاد یادی کنه، ببینه زنده هستیم

ب) شهیدرجایی، تهران جنوب، آبادراهان هم اعتصابه

…بیشتر

جان رضا شهابی برایمان ارزشمند است!

با توجه به اخبار ناگواری که از سوی خانواده رضا شهابی کارگر سندیکالیست مبنی بر بحرانی بودن وضعیت جسمانی ایشان در اطلاعیه سندیکای برادر اعلام شده است، ما نیز از رضا شهابی می خواهیم که به اعتصاب غذای خود پایان داده و جان ارزشمندش را برای جنبش کارگری و خانواده اش حفظ کند.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

4 مهر 1396

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران کارخانه ذوب آهن

١-با توجه به درخواست مکرر کارگران در بخش های مختلف شرکت برای اعلام قانون بازنشستگی در کارهای سخت و زیان آور مسوولین به هیچوجه پاسخ شفاف نمی دهند. چرا که کار در ذوب آهن در همه قسمت هایش سخت و زیان آور است.

٢- کارگران بارها از مدیریت بیمه و اموال شرکت خواسته اند که پدران و مادران این کارگران نیز تحت پوشش بیمه تکمیل درمان قرار بگیرند که ترتیب اثر داده نشده است

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازتجمع مقابل وزارت کار

با فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی و دعوت سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران در اعتراض به زندانی شدن رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، امروز راس ساعت ١٠ تجمع در مقابل وزارت کار شکل گرفت.

رضا شهابی که مدت محکومیتش به پایان رسیده در اعتراض به این تحمل حبس ناروا، پس از ورود به زندان دست به اعتصابی نامحدود زده و اکنون جانش در خطر است. گزارشی از این تجمع را خبرنگاران پیام سندیکا آماده نموده اند، که می خوانیم:  

…بیشتر

پیام سندیکا، شماره 60 شهریور ماه سال ٩٦منتشر شد!

نشریه پیام سندیکا، پیام آورد سندیکاهای کارگری ایران شماره 60 شهریور 1396 به صورت چاپی و الکترونیکی در ایران منتشر شد.

 

در این شماره می خوانید: …بیشتر

جان رضا شهابی در خطر است!

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرده است نامه ای خطاب به وزیرکار نوشته و در آن به وضعیت وخیم رضا شهابی اشاره کرده اند. این نامه در دبیرخانه وزارت کار ثبت گردیده است. برای پیگیری این نامه سندیکای کارگران شرکت واحد ساعت ١٠ صبح روز دوشنبه ٣ مهر به وزارت کار مراجعه خواهد کرد.

از همه اعضا و هواداران سندیکاهای کارگری دعوت می کنیم در این همراهی سندیکای برادر را تنها نگذاریم.

 

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

اول مهر ١٣٩٦

از خواسته های برادران مان در کارخانه های هپکو و آذراب حمایت می کنیم!

در پی اعتراض برادران كارگرمان در کارخانه هپکو و آذرآب شهر اراک به دلیل عقب افتادن حقوق هایشان ، که با برخورد خشن نیروهای انتظامی و ضرب وشتم مواجه شده اند ، اعتراضاتی در مقابل درب و درون کارخانه انجام گرفت که با بی توجهی مسوولین این کارخانه ها به داخل شهر اراک کشیده شدسندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران حمایت قاطع و پشتیبانی خود را از این خواست بحق و حرکت اعتراضی اعلام می دارد . …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران پروژه ای

خبرنگار پیام سندیکا: گفتین بندرعباس کار میکنین؟ ستاره خلیج یا نفت ستاره؟ خواستم اگه امکانشو دارین در مورد وضعیت حقوقی کارگران و شرایط خودتون کمی حرف بزنید. من یکی از مدیران گروه پایپینگ و اکیپ پروژه ای ها هستم. گزارشات را در پیام سندیکا می گذاریم..

-آره داداش…من پالایشگاه نفت ستاره کار میکنم…حقوق برج ۱۱ روهنوز نگرفتیم. همون نفت ستاره خلیج فارس.وضعیت فوق العاده خرابه. از غذا و سرویس بهداشتی تا آخر. حتا یه مایع دستشویی به خدا نیست، باید خودمون بخریم. حقوقها چون افتاده دسته پیمانکاران. متاسفانه کار در اینجا قومی و قبیله ای شده. شاید باورتون نشه از سال گذشته دستمزد خیلی کمتر شده. الان پروژه دیگه شده مرکز جنایات جنگی. به خدا. حتی یه ناظر بر کار فیتر و جوشکار نظارت نمیکنه؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهنی

١-تعمیرات سالانه شوفاژهای کارخانه انجام نگرفته و آب گرم در دسترس کارگران برای حمام به سختی تامین می شود

٢- با آنکه کارگران کوره بلند از سال گذشته درخواست رسیدگی به وضعیت رختکن کارگران را داشته اند، هنوز موضوع به سرانجام نرسیده است. فرسایش و از بین رفتن کاشی های کف و سرامیک ها، خرابی دوش ها و شکستگی برخی از آنان، غیربهداشتی بودن حمام از جمله مشکلات کارگران کوره بلند است.

…بیشتر

ازنیشکر هفت تپه چه خبر؟!؟

تعداد۱۴ کارگرنیشکرهفت تپه توسط کارفرما اخراج شدند.
 
اخراج فله ای کارگران روزمزد شرکت پس از اعتصابات اخیر و بستن جاده اندیمشک – اهواز همچنان ادامه دارد و کارفرمای شرکت درحال انتقام گیری ازکارگران است. تعداد۱۱ نفر از این کارگران در بخش بانک ماشین آلات و سه نفر از آنها در کارخانه تولید شرکت مشغول بکار بودند که بدلیل نوع قرارداد (روزمزدی) و نداشتن قرارداد هر زمان که کارفرمای این شرکت اراده کند براحتی بدون توجه به وضعیت خانوادگی آنها و با کوچکترین مسئله و بدون رای کمیته انضباطی و به صورت دستوری اقدام به اخراج کارگران می کند.
گفته می شود تعداد۱۱ نفر از این کارگران در تجمعات روزهای اخیر بدلیل پرداخت نشدن مطالبات کارگران حضور داشته اند. امنیت شغلی از مهمترین دغدغه کارگران است بیش از ۹۵درصد قرارداد کارگران کشور موقت است که باعث شده کارفرمایان علیرغم پرداخت نکردن مطالبات کارگران، براحتی کارگران معترض را اخراج کنند. در صورتی که ماده ۷ قانون کار اصلاح نشود و شورای عالی کار و دولت فکری به حال این موضوع نکند هر روزه شاهد اخراج فله ای کارگران خواهیم بود.
 سرمایه داری حاکم با مسلط کردن نظام نوین برده داری بیشترین ضرر را خود کارفرمایان بخاطر بی انگیزه کردن کارگران وعدم امید به اینده شغلی کارگران، متحمل خواهند شد.