Archive for نوامبر 2016

سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران از اعتصاب عمومی کارگران کره جنوبی حمایت می کند

سندیکاهای کارگری کره جنوبی امروز،  30 نوامبر (10 آذر ماه) در اعتراض به سیاست های ضدکارگری دولت خانم “پارگ گوئن های” یک اعتصاب عمومی سازمان داده اند که مورد حمایت فدراسیون های سندیکایی جهان و از جمله اینداستریال قرار گرفته است.

برادران کارگر ما در کره جنوبی متفق القول هستند که مبارزه خود بر علیه دولت سرکوبگر و ضد کارگری خانم “پارگ گوئن های” که در هماهنگی با کارفرمایان و انحصار های بین المللی عمل می کند، تا برکناری این دولت ادامه خواهند داد. کنفدراسیون سندیکایی اینداستریال اخیراٌ فاش کرده است که شرکت های انحصاری در ازای حمایت دولت از سیاستهای ضد کارگری و دیگر اقدام های مورد نظر کارفرمایان رشوه های کلان به یک متحد و دوست نزدیک خانم رئیس جمهور پرداخت کرده اند. …بیشتر

اعتصاب خلبان های لوفت‌هانزا

با شکست حوردن مذاکره اتحادیه خلبان های لوفت هانزای آلمان با مدیران این شرکت هفتمین روز اعتصاب نیز پشت سرگذاشته شد و تا فردا ادامه خواهد داشت.
سخنگوی اتحادیه خلبان های آلمان می‌گوید: چهارسال متوالی است که در حال مذاکره هستیم، ولی تا کنون نتوانسته ایم به هیچ توافقی در رابطه با افزایش دستمزد خلبان ها برسیم. ما خواهان افزایش دستمزد خلبان ها در یک مرحله بیش از سه درصد هستیم.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از : بازداشت اعضای تعاونی مسکن کارگران کارخانه پارس خودرو

امروزصبح جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارخانه پارس خودرو که در اعتراض به تصرف غیر قانونی زمین های ایت تعاونی کارگری در شهرستان آبیک  به دادگاه مراجعه کرده بودند، 17 نفر بازداشت شدند.، که از این کارگران تعداد 15 نفر هم اکنون با سپردن تعهد آزاد شده‌اند و 2 نفر باقیمانده هنوز در بازداشت هستند.
اعضای این تعاونی کارگری اواخر آبان ماه امسال از مسئولان قضایی کشور خواسته بودند برای رفع تصرف غیر قانونی حدود 5 هکتار از زمین های این تعاونی واقع در کیان مهر کرج اقدام کنند.
9 آذر 1395

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از هفت تپه

امروز 8 آذر سال 95 کارگران بازنشسته شده در سال اسفند ۹۴،و بازنشستگان امسال نیشکر هفت تپه بدلیل پرداخت نشدن سنوات خدمت به همراه خانواده های خود مانع ورود ماشینهای حمل نیشکربه کارخانه از ساعت ۸الی۱۱ بمدت سه ساعت شدند‌. متاسفانه کارفرما با سردواندن کارگران ظلم دیگری را به این خانواده ها تحمیل می کند.

شهر اندیشه یا شهر مغازه ها و پاساژها

اندیشه شهری که آنرا باید شهر شرکت عمران دانست. چیزی از عمر و تولد این شهر تازه تاسیس در غرب تهران نگذشته است که باید انرا شهری تجاری وسپس مسکونی خطاب کرد. زیرا در هرگوشه و اطراف شهر پاساژها و بازار روز و مغازه ها  برزندگی مردم سایه انداخته است. جز تعداد معدودی از پاساژها که از اقبال خاصی برخوردار بوده اند بقیه رونقی ندارند.
بازار بزرگ اسلامی که کپی برداری از بازار امام اصفهان ساخته شده از جمله بازارهایی است که شرکت عمران در آن سهم دارد وحدود 5000هزار مغازه دارد. از طرفی هاپیر مارکت ها و فروشگاه های بزرگ همچون کوروش ومقوایی ،بازارکاسب های خورده فروش را کساد وهرروز تعدادی با اعلام ورشکستگی اقدام به جمع آوری مغازه خود می کنند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مخابرات

خصوصی سازی:اولین قربانی مخابرات ایران
اصل 44 قانون اساسی:
نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی،تعاونی و خصوصی با برنامه ریزی منظم و صحیح استوار است
این همان قانونی است که سال 58 در پنجاه و هفتمین جلسه مجلس خبرگان به تصویب رسید. با وجود بازنگری در سال 68 این قانون بدون تغییر مجددا به تصویب رسید. پس از آن بدلیل عدم موفقیت در برنامه اول و دوم توسعه، جهت کارایی آن در برنامه سوم توسعه به ناچار مورد بازنگری مجدد قرار گرفت بطوریکه از سال 77 تا 82 روی آن کار شد و دو سال بعد نخستین مصوبات آن ابلاغ شد.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از عسلویه

در تاریخ ۲۳/۸/۱۳۹۵کارگران پیمانکاری پتروشیمی بوشهر  که از وضعیت بد خوابگاه و امکانات رفاهی و همچنین دیر پرداخت دستمزدشان ناراضی هستند، تصمیم به اعتراض مقدماتی گرفتند تا در صورت عدم رسیدگی به اعتراض و در نهایت اعتصاب ادامه دهند. 

ابتدا بایستی خواسته ها مطرح می شد و سپس کارگران در راستای درخواست خود حرکت نمایند. آنان نبود آبگرمکن را در این هوای سرد و نصب سریع آن را در کمپ ها خواستار شدند ؛چرا که به علت حمام آب سرد همه کارگران دچار عفونت سینه شده بودند و دیگر اینکه مخزن آب از شیر لوله ها زنگ آهن بیرون میداد و این حکایت از بی توجهی نسبت به آب شست و شو بود. …بیشتر

آقای رییس جمهور منتظر جوابم!

آقای رییس جمهور شنیدم که به کرج آمده ای. من که توان آمدن نداشتم برایت این را می نویسم و می دانم که جواب نخواهی داد. اما من به وظیفه خودم عمل می کنم .

 ما بازنشستگان تا به امروز تلاش کردیم که با این گرانی یک جوری بسازیم. اما وقتی حرف های شما را که می گویی تورم تک رقمی شده را شنیدم خیلی ناراحت شدم ، چون هر چه تلاش کردم که این تورم یک رقمی را در جایی پیدا کنم، پیدا نشد. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از کارخانه پارس متال

کارخانه پارس متال قدیمی ترین کارخانه ریخته گری ایران است که از سال 1337 تولید خود را شروع کرده است.این کارخانه دارای بخش های ریخته گری، آزمایشگاهی، تراشکاری و قالبسازی، تولید، کنترل تولید، فنی بازسازی و اداری می باشد.

این کارخانه همانند بسیاری از کارخانه ها به دلیل عدم خرید محصولاتش توسط کارخانه ها و دولت مجبور به کم کردن کارگران خود کرده است . از 1400 کارگری که در 5 سال گذشته در این کارخانه کار می کرده اند در حال حاضر فقط 300 کارگر باقی مانده اند. بیشتر کارگران یا بازنشسته شده و یا بازخرید شده اند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ایران خودرو

مدتی است که شرکت ایران خودرو برای بازنشسته کردن کارگران ورودی سال 75 این شرکت اقدام به تشکیل پرونده ای برای بازنشسته کردن این کارگران کرده است. این نگرانی کارگران و سایر کارگران این موضوع است که آیا مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی میانگین 5 سال آخر دریافتی کارگران است یا مانند سالهای گذشته 2 سال آخر محاسبه خواهد شد. هرچند که سنوات کارگران کماکان سالی 40 روز محاسبه خواهد شد.