Archive for آگوست 2022

چه کسی پاسخگوست؟!

محیط زیستی که بازیچه سود ورزی شرکت های پتروشیمی بوشهر شده است. (همراه با فیلم)

عمل نکردن به وظایف، عامل اصلی ورشکستگی تامین اجتماعی!

مدتی است در رسانه ها به موضوع ورشکستگی تامین اجتماعی به دلیل نداشتن ورودی مناسب به لحاظ مالی تاکید می شود. آیا این صحت دارد؟

مدیران تامین اجتماعی پاسخ دهند چرا ٤ درصد سخت و زیان آور مشاغل را از کارفرمایان بزرگ و کوچک هر ماهه دریافت نمی کنند؟

در حال حاضر در ایران خودرو، سایپا، ذوب آهن، شرکت واحد اتوبوسرانی ٤ درصدها ماهانه به صندوق تامین اجتماعی واریز نمی شود. چرا؟؟؟ به همین دلیل بازنشستگان این کارخانه ها در زمان بازنشستگی سرگردان هستند. در ایران خودرو بعد از ٢٠ سال کار کردن سخت کارگران باید یکسال در انتظار بمانند تا ٤ درصد سخت و زیان آور شغلشان توسط مدیریت پرداخت شود تا بازنشسته شوند. در شرکت واحد اتوبوسرانی این بازه زمانی ٦ ماه و در ذوب آهن ٢ ماه است. در حالی که ابن ٤ درصد سخت و زیان آور می بایست سر هر ماه به صندوق تامین اجتماعی واریز شود تا هم کارگران سرگردان نشوند و هم تامین اجتماعی به درآمدش برسد و ورشکست نشود. …بیشتر

در شرکت پترو پارس قدرت چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، شرکت پتروپارس قدرت واقع در پتروپالایش کنگان سایت ٢ بین نفرات اجرا و دفتری تبعیض قائل شده و تا کارگران اجرا اعتصاب می کنند حقوق های این کارگران را پرداخت می کند ولی ٢٠ نفر از نفرات دفتری حقوق خرداد ماه رو نگرفته و هرچه هم به مدیریت فشار می آورند امروز و فردا می کند.

به آقای نادری هشدار می دهیم هرچه زودتر حقوق کارگران دفتری را پرداخت کند. طبق قراری که نماینده کارگران پروژه ای (گیلانی نژاد) با مدیریت و بازرس منطقه ویژه گذاشته اند هیچ کارفرمایی حق ندارد حقوق کارگران را عقب بیاندازد همانگونه که بیمه ها را طبق لیست پرداختی به کارگران به تامین اجتماعی رد می کنید خوش حساب باشید و حقوق کارگران تان را پرداخت کنید. همچنین بیمه تیرماه و مرداد کارگران را نیز واریز کنید.

شرکت کیسون هنوز هم به خلافکاری هایش ادامه می دهد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، پتروشیمی دنا واقع در عسلویه به پیمانکاری شرکت کیسون هنوز حقوق فروردین، تیرماه، مرداد را به کارگرانش پرداخت نکرده است. با آنکه کارگران بارها به مدیران شرکت اعلام کرده اند که دستشان خالی است و نیازمند حقوق شان هستند در عوض کیسون کارگران را به مرخصی اجباری می فرستد تا هر گاه که دلش خواست حقوق کارگران را پرداخت کند. این مرخصی ها بدون تاریخ هستند و معلوم نیست دوباره کارگر را به کار آیا دعوت کنند یانه؟

بارها سندیکا به کارگران گفته تا تسویه حساب نکردید از کارگاه بیرون نیایید چون کارفرما می تواند برایتان گربه رقصانی کند و شما هم دستتان به جایی بند نیست.

دوستان کارگر پروژه ای می توانند در اینگونه مواقع به آقای حاجیان بازرس منطقه ویژه مراجعه کنند و بگویند از طرف گیلانی نژاد نماینده کارگران پروژه ای آمده اند و سپس به ما خبر بدهند تا پیگیری کنیم.

بدرود با سایه!

شعر خوانی اعضای سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

ارتباط با ادمین@Sfelezkaran :
کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

ایران خودرو و مسایل رفاهی!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، بالاخره مدیریت به حوزه مسایل رفاهی ورود کرد. با توجه به گزارش های ما در طول ٢ سال مبنی بر بی کیفیت بودن غذا، کولردار نبودن سرویس ها، وضعیت سخت و زیان آور کارگران پیمانکاری های ایران خودرو، سرگردانی کارگران بازنشسته به لحاظ پرداخت نشدن ٤ درصد سخت و زیان آور شان خوشبختانه مدیریت در رابطه با بخشی از این مسایل وارد عمل شد.

بررسی وضعیت ایاب و ذهاب و امکانات کارکنان و از سرویس های سطح شــرکت بازدید کرده و از آشپزخانه و روند ارایه خدمات به کارکنان از نزدیک با خبر شدند. آقای زفرقندی با تاکید بر طبخ غذای کارکنان با کیفیت مطلوب و رعایت نکات بهداشتی در فرآیند طبخ، در رابطه با سرویس های حمل و نقل افزایش بهبود ۳۴ درصدی را اعلام داشتند.

اینکه با نظارت هفتگی ایشان بهبود ٣٤ درصدی اتفاق افتاده دانسته می شود که سرویس ها چقدر وضعیت خرابی داشتند. در مورد غذا باز هم می گوییم تا زمانی که دست پیمانکار است این پیمانکاران وظیفه خود می دانند که تا می توانند از کیفیت غذا زده تا سود بیشتری ببرند، پس باید آشپزخانه دوباره زیر پوشش کارخانه قرار بگیرد تا طبق نظر ایران خودرو غذای خوب و با کیفیت به کارگران داده شود.

اعتصاب در آبادراهان!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، یکی از بدنام ترین شرکت های پیمانکاری، شرکت آبادراهان در عسلویه است که از سوی سندیکا تحریم کارگری گردیده است.

امروز جمعه ٤ شهریور این شرکت به دلیل پرداخت نکردن حقوق کارگران از اردیبهشت تاکنون و ندادن لیست بیمه این ماه ها به تامین اجتماعی کارگرانش دست به اعتصاب زده و از ورود و خروج به شرکت با بستن درب های پروژه ممانعت به عمل آوردند.

کارگران می گویند تا پرداخت حقوق و بیمه در اعتصاب خواهند ماند.

شرکت های بدحساب را به ما معرفی کنید!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، شرکت روژین صنعت پیمانکاری گلزاری مخازن سبز سایت دو پتروشیمی بوشهر بیمه ٩٠ کارگر خود را از اردیبهشت تاکنون هنوز به تامین اجتماعی پرداخت نکرده است.

پیمانکاری که نمی تواند بیمه کارگرش را به تامین اجتماعی بعد از ٤ ماه پرداخت کند همان بهتر که از پروژه اخراج گردد.

به اطلاع کارگران پروژه ای می رسانیم که این موضوع به مسوولین منطقه ویژه اطلاع رسانی شده و توسط نماینده کارگران پروژه ای آقای گیلانی نژاد پیگیری خواهد شد.

دوستان کارگر می توانند مشکلات شرکت شان را با ما در میان بگذارند تا توسط نماینده تان پیگیری شود

قابل توجه کارگران پروژه ای عسلویه!

با پیگیری های به عمل آمده در خصوص وضعیت لیست بیمه های ارسالی کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی که با عنوان شغلی مغایرت داشته و مغایرت کامل با حقوق دریافتی شما عزیزان دارد و لیست بیمه دوستان را اکثرن کارگر ساده رد می کنند و همچنین اعلام نام پیمانکاران خلافکار به سازمان تامین اجتماعی، در روز 31 مرداد از منطقه ویژه با نماینده کارگران پروژه ای آقای مازیار گیلانی نژاد تماس گرفته شد و ایشان را برای اول شهریور دعوت به جلسه ای در مدیریت منطقه ویژه کردند که به دلیل ساکن بودن اقای گیلانی نژاد در تهران و جلسه ای که از پیش خبر داده نشده بود ایشان نتوانستند در این جلسه شرکت کنند.

از دوستان تقاضا داریم هرگونه مغایرت بیمه ای در مورد لیست بیمه هایشان را برای ما ارسال کنند تا آن را در اختیار مسوولین منطقه ویژه گذاشته پیگیر حقوق حقه شما باشیم و پیمانکاران دغلکار را از پروژه ها بیرون بیندازیم. بی تردید اطلاعات شما بی نام به مسوولین داده خواهد شد.

با سپاس سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

٢ شهریور ١٤٠١

مصاحبه مازیار گیلانی نژاد عضو سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران با خبرگزاری کارگری ایلنا

ورود بیمه‌های خصوصی به بازنشستگی؛ حکم نابودی تامین اجتماعی است

یک فعال حقوق بازنشستگان خطاب به مدافعان خصوصی‌سازی خدمات بیمه‌‌ای عمومی و تامین اجتماعی گفت: اول کارنامه به اصطلاح درخشان بیمه‌گران خصوصی را در دیگر حوزه‌های فعالیت این بیمه‌ها در کشور ارائه دهید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اظهارات چند تن از مدیران بیمه‌ای کشور در روزهای اخیر پیرامون سرنوشت اداره صندوق‌های بازنشستگی، انتقادات متنوعی را میان فعالان و کارشناسان مسائل بازنشستگان ایجاد کرده است.

مازیار گیلانی نژاد (فعال حقوق بازنشستگان و نماینده کارگران پروژه‌ای جنوب کشور) با اشاره به این اظهارات گفت: رییس کل بیمه مرکزی ایران، اخیرا طی اظهاراتی از ورود بیمه‌های بازرگانی به حوزه درمان و بازنشستگی سخن گفته است. از ایشان باید پرسید اول کارنامه به اصطلاح درخشان بیمه‌گران خصوصی را در دیگر حوزه‌های فعالیت این بیمه‌ها در کشور ارائه دهید و سپس به این حوزه ورود کنید. …بیشتر