Archive for آگوست 2021

نه به بی قانونی و گرسنگی!(٦٨)

کمپین پیروز شده است!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، امروز ٨ شهریور پیمانکاری مسلم شیرانی و گروه اجرایی لیموچی هم قراردادهای خود را که بر طبق کمپین بسته اند و برایمان ارسال نموده اند.

همچنین شرکت درریز جوشکاران زیادی را برای تست آورده است که فقط دونفر قبول شده اند این شرکت فکر می کند با آوردن کمکی ها می تواند بخش جوشکاری را راه اندازی کند ولی نمی داند جوش کمکی با جوش یک جوشکار حرفه ای تفاوت بسیار دارد. …بیشتر

مشکلات پیمانکاری در ایران خودرو تمامی ندارد!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، کارگرانی که در ایران خودرو به سن بازنشستگی رسیده اند با موضوع نداشتن سابقه کافی سخت و زیان آور بودن شغل شان و عدم واریز ٤ درصد سخت و زیان آور به بیمه برای هر کارگر مواجه شده و می بایست این پدرسوخته بازی پیمانکار را با کار کردن بیش از ٢٠ سال جبران کنند. رانندگان لیفتراک که از سال ٩٠ تا ٩٤ برای شرکت های پیمانکاری کرده اند سابقه شان در این سالها سخت و زیان آور به بیمه اعلام نشده است و شرکت ایران خودرو به کارگرانی که ٢٠ سال سابقه کار دارند اعلام کرده ٢ سال دیگر باید کار کنید تا به سن بازنشستگی برسید. همچنین کارگرانی که ٥ سال در خط تولید کار کرده اند ســخت و زیان آور بودن شغل شان از سوی پیمانکار ثبت نشده و با عنوان شغلی نیروی خدماتی به بیمه اعلام شده است.

عدم پاسخگویی مدیریت و به عهده نگرفتن این گند کاری، کارگران را سر پیری سرگردان نموده است.

گزارشی از شرکت صدرا!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، شرکت صدرا در فاز ١٣ و بر روی سکوهای نفتی ٢٢ و ٢٤ و ١٤ فعال است. در روی این سکوها بیش از ١٦٠ نفر کارگر و تکنسین در حال کار با شرایط بسیار سخت آب و هوایی و شرایط دور از خانه می باشند. کارگران پیمانکار شرکت صدرا از جمله پیمانکاری دریا ساحل، گاز پاسارگاد، آسیا سالار، آزمون فلز جهت نصب و بطور اورهال بر روی سکوهای پارس جنوبی بر روی دریا کار می کنند اما حقوق روی خشکی را برایشان حساب می کنند و متاسفانه امسال به هیچ وجه افزایش حقوق را انجام نداده و با دستمزد سال گذشته کار می کنند.

متاسفانه کارگران پروژه ای این مجموعه با کمپین ٢٠/١٠ همراهی نکرده و با مشکلات معیشتی فراوانی دست به گریبان هستند.

نه به بی قانونی و گرسنگی! (٦٦)

کمپین ٢٠/١٠ پیروز شده است!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا در پروژه های نفت و گاز، امروز ٥ شهریور تاکنون ٢٠ شرکت و پیمانکار با کارگران قرارداد بر طبق کمپین ٢٠/١٠بسته اند که پیروزی خوبی برای کمپین است اما کافی نیست. در روزهای گذشته کارگران با پیمانکاران خود به مذاکره نشسته اند که تاکنون برادران هفشجانی موفق به بستن قراردادهای خوبی شده اند اما این فقط به جوشکاران خلاصه شده است. ما از دوستان هفشجانی می خواهیم که جوشکاران بی تردید به فیتر، مونتاژکار و کمکی و داربست بند و….. احتیاج دارد که این رشته ها هم باید بر طبق کمپین سرکار بروند و این می طلبد که دوستان هفشجانی در مذاکراتشان با کارفرما در مورد استخدام این رشته ها بر طبق کمپین کمک کنند. …بیشتر

کاغذ بازی و بازی با جان بیماران!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، یکی از مشکلات کارگران ایران خودرویی موضوع درخواســت آنلاین نامه بیمه جهت بستری برای بیماران است. کارگر گرفتار بیماری باید برای دریافت معرفی نامه به بیمه پارسیان در خیابان میرداماد برود. که گاه معرفی نامه حضوری نمی دهند و کارگر باید با شماره تلفن های شرکت تماس بگیرد که کار این کاغذ بازی به مخاطره انداختن جان بیماراست. سوال کارگران این است:

١-چرا دوستان در واحدی که خدمات به کارکنان میدهند یا پاسخگوی تلفن نیستند یا خیلی دیر پاسخ میدهند؟ …بیشتر

نه به بی قانونی و گرسنگی! (٦٥)

کمپین ٢٠ – ١٠ پیروز شده است!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، امروز ٤ شهریور قراردادهای بسته شده با فیترهای گروه صنعتی نجف پور شهنی در پتروشیمی مبین عسلویه منتشر شد که بر مبنای مقررات کمپین است. با این حساب ٢٠ پیمانکار و شرکت بر طبق کمپین تاکنون قرارداد بسته اند که نشان از پیروزی کمپین دارد.

آخرین خبر از مذاکرات کارگران با پتروشیمی بوشهر اینکه پتروشیمی با کمپین موافقت کرده و قرار است شنبه از قراردادها رونمایی شود. در پتروشیمی مروارید نیز یکی از کارگران اطلاع داده که با جوشکاران ۲۵ میلیون تومان قرارداد بسته شده است. …بیشتر

واکسیناسیون در ذوب آهن عملیاتی شود!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، پس از واکسیناسیون در ایران خودرو که با تلاش کارگران صورت گرفت، بیمارستان مطهری ذوب آهن هم اعلام کرده است تست پی سی آر را در بیمارستان بطور رایگان انجام می دهند و از ٢٤ مرداد هم واکسیناسیون را مطابق جدول سنی!! برای کارگران عملیاتی خواهند کرد. این در حالی است که ١٨ هزار کارگر ذوب آهنی با ارزش افزوده ای ٤ برابری نسبت به سال گذشته آن هم در این هنگامه کرونایی سود برای کارخانه رقم زده اند و مسولین ذوب آهنی لطف کرده بر طبق جدول سنی!!! می خواهند کارگران را واکسینه کنند. واقعن به این مدیران بی عرضه باید گفت….

نه به بی قانونی و گرسنگی!(٦٤)

کمپین پیروز شده است!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، دو شرکت دیگر، شرکت آسان نصب پیشتازان سپنتا در پتروشیمی مروارید و شرکت ساختمانی انهار هم به جمع موافقین کمپین ٢٠-١٠ پیوسته و با جوشکاران قرارداد امضا نمودند.

همچنین امروز چهارشنبه ۳ شهریورماه ۱۴۰۰، بیش از ٣٠٠ تن از کارگران پروژه ای نفت در ایذه، در پی فراخوان قبلی، در‌ اشکفت سلمان واقع در جنوب ایذه، گرد هم آمده و در مورد راهکارهای پیش برنده اعتصاب با هم گفتگو و هم اندیشی کردند. …بیشتر

دغلبازی پیمانکاران ایران خودرویی و گرفتاری کارگران!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، یکی از مشکلات مهم کارگران ایران خودرویی موضوع سابقه کار در شرکت های پیمانکاری است که در زمان بازنشستگی برایشان دردسر ساز می شود. کارگرانی که از ســال ٨٠ تا ۸۸ با پیمانکار شرکت آسه صنعت و نوآوران آن هم در ریخته گری کارخانه به مدت ٨ سال برای این پیمانکار شیاد کار کرده اند متاسفانه به دلیل اینکه سخت و زیان آور این کارگران را به بیمه پرداخت نکرده است امروز کارگران برای بازنشسته شدن دچار دردسر شده اند. پیمانکار که فعلن مفقود گردیده است و شرکت هم پاسخ درستی به کارگران نمی دهد. کارگران پیمانکاری های تعاونی خاص، نیما سرویس، رسوب بر پــارس، ارشــد پاکان، راستین خدمات و پال نیز به این مشکل دچار هستند.

به عقیده کارشناسان سندیکایی مستقر در ایران خودرو، مدیریت باید سختی کار آنان را تایید و هزینه ٤ درصد سخت و زیان آور را از جیب مبارک به بیمه تامین اجتماعی واریز کند. این محصول سیاست ارجاع کار به شرکت های پیمانکاری است. کارگر سرگردان و شرکت متضرر.

نه به بی قانونی و گرسنگی!(٦٣)

کمپین پیروز شده است!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، روز گذشته در جلسه ای که در پتروشیمی بوشهر با نمایندگان شرکت سازه پاد برگزار شد آقای جعفرزاده مدیر کارگاه شرکت اعلام کرد:« نه تنها با کمپین موافق نیستم بلکه یک ریال هم به حقوق کارگران اضافه نخواهم کرد. من به کارگر جماعت باج نمی دهم حتا اگر شرکت خلع ید بشود» پاسخ ما به این آدم گستاخ تحریم کارگری مطلق است و تا زمانی که این شرکت در پروژه های نفتی است هیچ کارگری برایش کار نخواهد کرد تا بداند با کارگران نباید بی ادبانه حرف زد. امیدواریم که هرچه زودتر این شرکت خلع ید شود تا اینگونه شرکت های پایمال کننده حقوق کارگران برای همیشه از پروژه های نفت و گاز بیرون انداخته شوند. البته خبر رسیده که احتمال استخدام کارگران پروژه ای توسط خود پتروشیمی بسیار زیاد است. …بیشتر