Archive for اخبار

فولاد همچنان در اعتصاب!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، سومین روز اعتصاب در فولاد اهواز همچنان ادامه دارد. متن اطلاعیه ای که کارگران معترض گروه ملی فولاد منتشر کردند به شرح زیر است:

«کارگران گروه ملی فولاد ایران – اهواز روز دوشنبه 22 آبان 1402 برای سومین روز متوالی با اعتصاب چند ساعته در محل شرکت و مقابل ساختمان مدیریت تجمع کردند. خواست ها همچنان همسان سازی حقوق مطابق با دریافتی شرکت های مشابه، اجرای کامل طبقه بندی مشاغل، بازگشت به کار تمانی کارگران اخراجی مهمترین خواسته های ما کارگران فولاد است»

کارگران در مقابل ساختمان مدیریت شعار:« نه تبعید نه زندان/ دیگر اثر ندارد – مدیر بی لیاقت/ نمی خوایم نمی خوایم» را سر دادند. …بیشتر

کانون عالی بر ضد بازنشستگان!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، در جلسه انزلی که کانون عالی ترتیب آن را داده بود چه گذشته است؟ چرا سخنرانی ها و تصمیمات گرفته شده در این جلسه را برای عموم بازنشستگان اعلام نمی کنند؟ مگر چه گفته اند و چه تصمیم گرفته اند که نباید به گوش نامحرمان بازنشسته برسد؟

آیا واقعیت دارد که کانون عالی با واریز حق بیمه ها به اداره دارایی نه صندوق سازمان تامین اجتماعی موافق است؟

آیا درست است که کانون عالی قول داده است پیگیر طلب ٨٠٠ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی که در واقع اندوخته بازنشستگان است از دولت نباشد و آن را بخشیده است؟ …بیشتر

هشدار هشدار برای کار به عراق نروید!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، با آنکه بارها در مورد شرایط کار در عراق به دوستان پروژه ای هشدار داده بودیم اما باز هم هستند کارگرانی که به عراق می روند و با سری افکنده به خانه باز می گردند.این بار فولاد بصره و پیمانکاری به نام غدیر خسروی. غدیر خسروی جهت نصب تجهیزات فولادسازی نیرو استخدام می کند آنهم چه استخدامی؟؟؟ عکس قرارداد را در انتها می گذاریم.

١-این قرارداد هیچ ضمانت اجرایی در ایران ندارد و قابل پیگیری نیست.

٢- به هر بهانه ای می توانند ٣٠ روز حقوق شما را بالا بکشند …بیشتر

غواصی مدیران از جیب بازنشستگان و کارگران!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، خبرگزاری تسنیم مصاحبه ای را گزارش کرد که در کانال تلگرامی دانستنی های کارگر به تاریخ ١ تیر به کد خبر ٩١٩ نماینده مردم تهران آقای علی خضریان رییس تحقیق و تفحص از شستا در مجلس چنین گفته است:« جای بسی تامل است که علیرغم اطلاع بدنه مدیریتی ارشد شستا از هزینه کرد های خارج از عرف در برخی شرکت ها از قبیل پرداخت هزینه غواصی و تفریحی برخی مدیران از جیب کارگران و بازنشستگان محترم در این برهه حساس و سخت اقتصادی برای مردم عزیز استفاده از این قبیل مدیران با کدام توجیه و منطق دولت انقلابی سازگار است… با عرض تاسف عرض کنم علیرغم برگزاری جلسات متعدد با دستگاههای نظارتی درون مجموعه وزارت کار و برون سازمانی نه تنها توان و علاقمندی برای مبارزه با فساد وجود ندارد بلکه به دفعات مشاهده می شود بدنه مدیریتی شستا به جای برخورد با باقیمانده جریان متخلف و با تشکیل پرونده برای مدیران سابق اقدام به توجیه تخلفات مذکور می نماید»

این سخنان به معنی این است که اندوخته های کارگران و بازنشستگان در شستا به بازیچه ای برای مدیران و مافیا تبدیل شده است که برای غواصی و شنا هم از جیب کارگران و بازنشستگان باید هزینه شود و وزارت کار و تامین اجتماعی و حتا بازرسی کل کشور هم چشم بر روی این تخلفات بسته اند. …بیشتر

اخراج به دلیل حق خواهی!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، پس از اعتصاب ٣ روزه ٢٠٠ کارگر شرکت سرما آفرین در کرج و برخورد قلدر منشانه مدیرعامل آقای کلاهدوز با این کارگران نسبت به عقب افتادن حقوق ها، ٥ کارگر این شرکت را اخراج و ٢ نفر از آنان نیز توسط پلیس دستگیر و زندانی شدند.

وزارت کاری که باید به عملکرد کارفرمایان نظارت کند، و می بایست وارد ماجرا شده نه تنها مدیرعامل این شرکت را جریمه می کرد بلکه از اخراج این کارگران حق خواه هم جلوگیری می نمود، اما نه تنها وارد عمل نشد بلکه چشمان خود را طبق معمول به روی این اجحافات کارفرمایان بست و از این حرکت های غیرقانونی هم پشتیبانی می کند.

وزارت کار تبدیل به وزارت کارفرما شده است.

گزارشی از کمپ پیمانکاری شیرانی

این گزارشی از وضعیت بسیار تاگواری است که کارگران در این کمپ بسر میبرند.

وضعیت در خوابگاههای پیمانکاری شیران ساویس پتروشیمی انتخاب در عسلویه

نامه بازنشستگان کانون بازنشستگان تهران در مورد تخلفات هیات مدیره کانون به شماره 84234/90/011 به تاریخ 26/5/1401

به نام دادگر

حضور محترم آقای همدانی ریاست کارگری کارفرمایی اداره کا و تعاون استان تهران

با سلام و احترام، با توجه به نامه 85459 به تاریخ 14/4/1401 که در اداره شما ثبت گردیده است، اعلام نمودیم که می بایست در انتخابات پیش رو، اساسنامه کانون بازنشستگان تهران تغییراتی ایجاد و در مجمع عمومی به عنوان دستور جلسه قید شود. متاسفانه هیات مدیره کانون در یک اقدام غیرقانونی اطلاعیه مجمع دور اول به تاریخ 10/5/1401 به روزنامه کاروکارگر داده است که جزو موارد اعتراضی ما بازنشستگان بوده است. در این اطلاعیه هیچ دستور جلسه ای مبنی بر تغییرات اساسنامه ای درج نگردیده است لذا اعلام می کنیم:

1-روزنامه کاروکارگر به هیچ وجه روزنامه کثیرالانتشار نمی باشد و حتی در تهران اصلا توزیع نمی شود که بتوان اطلاع رسانی درست صورت گرفته باشد. حتی اطلاعیه این مجمع تا روز 23 مرداد در کانون نیز نصب نگردیده و مهمتر از همه به کاندیداها هم اطلاع رسانی نشده است وای به حال اعضای کانون (تخلف اول در خصوص اطلاع رسانی) …بیشتر

اعتراض به ربوده شدن«نان»!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، سومین روز اعتراضات بازنشستگان به مصوبه غیرقانونی هیات دولت در خصوص افزایش ١٠ درصدی بازنشستگانی که بیش از حداقل مستمری دارند، همچنان ادامه دارد. امروز ١٨ خرداد در شهرهای اهواز، کرمانشاه، یزد، اراک، کرج، قزوین، کرمان، تهران، شوش و تبریز تجمع و راهپیمایی اعتراضی صورت گرفت. در اهواز باز هم بازنشستگان در شهر راهپیمایی کردند.

در قزوین بازنشستگان از شب قبل با تماس تلفنی پلیس سیاسی روبرو شدند که آنان را از رفتن به تجمع برحذر داشته و اعلام کردند پیگیر خواسته هایتان هستیم. بازنشستگان قزوینی که به مقابل استانداری رفته بودند با فشار پلیس به پارک هشت بهشت رفته و شعار می دادند. بازنشستگانی با ویلچر، عصا در صف اول تظاهر کنندگان بودند. با هجوم پلیس بخشی از بازنشستگان را سوار ون و مینی بوس کردند پس از ساعاتی آزاد کردند. در همان زمان هم خانه کارگر و کانون بازنشستگان در شهر صنعتی تجمعی را سازمان داده بودند که زیاد مورد توجه بازنشستگان قرار نگرفت. اسدی رییس کانون بازنشستگان قزوین یکی از افرادی است که همراه با علی اصغر بیات سالهاست بازنشستگان را با تصمیمات بیخردانه بیچاره کرده اند و وضعیت امروز بازنشستگان دست پخت این آقایان است.
…بیشتر

یکشنبه های اعتراض!

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی به وضعیت بد معیشتی و همسان سازی نادرست و بی اعتنایی کانون های بازنشستگی به وضعیت نامناسب بازنشستگان منجر به تجمع در شهرهای تهران، اصفهان، خرم آباد، قزوین، رشت، کرمانشاه، اهواز، تبریز و مشهد که از قبل اعلام شده بود، گردید. در تهران نزدیک به ١٠٠ بازنشستگان در مقابل مجلس تجمع کرده و آقایان ناصرآغاجری و نورایی و خانم ژاله همسر بازنشسته زندانی اسماعیل گرامی برای جمع صحبت کرده و بازنشستگان دیگری نیز مشکلات خود را بیان کردند.
…بیشتر