Archive for ژانویه 2017

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از عسلویه

با توجه به صدمات روحي و جسمي كه كار ممتد در روز و در ماه به نيروي كار پروژه‌ای ‌وارد می‌كند، نيروهاي كار پروژه‌ای ‌انتظار دارند براساس قانون كار و مقاوله نامه‌هاي بين‌المللي كه ايران يكي از امضاء‌كنندگان آن است، كار پروژه‌ای ‌را به صورت دو هفته كار و دو هفته مرخصي (‌طرح اقماري) برنامه‌ريزي كنند. بدون اين كه روي حقوق آن‌ها تاثير منفي به جا بگذارد. زيرا :

طي دو هفته، يك ماه ساعت كاري را انجام می‌دهند و حداقل 16 ساعت بيشتر

كار به صورت اردوگاهي و ‌دور از شهر و خانواده و اسكان در خوابگاه است

ساعت طولاني كار در روز، 12 ساعت

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از رانندگان فرودگاه

باز هم بی کفایتی ورانت خواری دیگر. علیرغم بودن حدود دو هزار تاکسی مشغول فعالیت در فرودگاه مهرآباد که بدلایل مختلف و نبود مسافر و فعالیت مترو از مسافرینشان کاسته شده، متاسفانه با خبر شدیم یک شرکت پیمانکاری دیگر در فرودگاه امام اقدام به گشایش و افزودن راننده کرده است. درصورتی که نیاز به شرکت دیگری احساس نمیشد. نمی دانیم چه دستهای در کار است که با توجه به نزدیک بودن انتخابات قصد بدبین کردن جامعه رادارد. با این حرکت باعث از بین رفتن نان سفره رانندگان قدیمی گردیده اند.

کارگران پلاسکو را در تعاونی های تولیدی متشکل کنید!

با توجه به رویداد غمبار پلاسکو و بیکار شدن بیش از 3000 کارگر و قول های مسوولین برای بیمه بیکاری، می دانیم و می دانند که کارگاههای این مجتمع همگی زیر ده نفر بوده و از شمول تامین اجتماعی خارج هستند ، پس تعداد کسانی که شامل بیمه بیکاری خواهند شد بسیار اندک است.
لذا از وزیرکار و رییس سازمان تامین اجتماعی و اداره کل تعاون تهران می خواهیم که این کارگران در تعاونی های تولید متشکل شده و وام های کم بهره ای که به کارفرماهایشان داده می شود را به این کارگران هم داده تا هم امر تعاون در کشور بنابه اصل 44 قانون اساسی رشدی کرده باشد و هم این کارگران برای خود ممر درآمدی داشته و موضوع بیمه های تامین اجتماعی اشان هم به نوعی حل شود تا در بیماری ها و پیری مشکل پیدا نکنند.
 
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران و حومه
5 بهمن 1395

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ایران خودرو

با توجه به کاستی هایی که در شرکت ایران خودرو نسبت به کارگران وجود دارد مانند اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل، نبود هیچ تشکل کارگری، دستمزدهای کم نسبت به کار ارایه شده و سود قابل توجه شرکت…….
شرکت ایران خودرو در راستای اهداف و برنامه های خود در رابطه با شان و جایگاه احتماعی کارگران در بعضی زمینه ها اقدامات مثبت و در خور تقدیری انجام داده است.
یکی از این موارد را که می توان نام برد، بحث مربوط به اعتیاد به مواد مخدر بعضی از کارگران می باشد که اکثر شرکتها، اقدام به اخراج کارگران دارای مشکل اعتیاد می کنند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهن

1-دلیل تاخیر در اعلام نتایج معاینات طب صنعتی چیست؟ آیا نمی توان مرکز و تعداد پزشکان را افزایش داد تا زمان برای اعلام نتایج کوتاه تر شود و کارگران زودتر از وضعیت جسمانی خود با خبر شوند؟
2- چرا در رابطه با انتقال بیماری های تنفسی از طریق دستگاه اسپیرومتری طب کار هیچ اقدامی صورت نمی گیرد؟
3- گاهی اوقات رانندگان سرویس ها برخورد خوبی با کارگران ندارند. چرا رسیدگی نمی شود؟

…بیشتر

مشکلات رانندگان فرودگاه امام خمینی

با توجه به مشکلات کار تاکسی های سمند و اریو در فرودگاه امام خمینی،     شرایط خودرو سمند با همان چالش قبلی روبرو گردیده و از گرفتن مسافر محروم شده اند و باید ازچرخه مسافر گیری دران فرودگاه خارج شود

یکی نیست به این مدیران دلال صفت بگوید: شما که بدنبال خودروهای لوکس خارجی از کشور ژاپن هستید ایرادی ندارد اما شما توانایی و مدیریت مدیران ژاپنی را هم دارید؟

…بیشتر

سرمایه داری دلالی معنای دیگر کار آفرینی

پرونده هاي دادخواهي مردمان كشورمان جواب داده نمي شوند و مردمان كشورمان همچنان در دالان هاى دادخواهيهاي خويش گير كرده اند و بدنبال راه چاره اي براي رسيدن به حقوق قانوني خود مي باشند و سرگردان از اينكه چه راهي انتخاب نمايند همچنان در خود تنيده و فرو رفته اند…

در اوايل سال ١٣٩٢ تبليغات تلويزيونی در اخبار شبانگاهی و خبر بيست و سی و شبكه خبر در قالب ايده كارآفرينی شروع به تبليغ مشاركت در طرح كود و كمپوست  نمودند. مديرعامل شركت جناب داوود آليا در چندين نوبت هم در صفحه تلويزيون ظاهر شد و به نوعی حمايتهای همه جانبه در رسانه ملی از او بعمل آمد. با توجه به اينكه پشتكار تبليغات جناب آليا از صدا و سيمای ملی بود او توانست با تبليغات وسيع اعتماد مردم را جلب نمايد و از آنان دعوت به مشاركت نمايد و سرمايه های مردم را جذب نمايد.

…بیشتر

جان زحمتکشان طعمه آتش بی توجهی و سودجویی شد!

درآتش سوزی 29 دیماه 1392 در خیابان جمهوری که به جانباختن دو کارگر خیاط زن منجر شد، سندیکای کارگران فلزکارمکانیک طی نامه هایی به آقایان روحانی و وزیرکار ربیعی به قصور وزارت کار اعتراض کرد. در آن نامه ها به کوتاه بودن نردبان ها و باز نشدن نردبان های هیدرولیکی اعزامی به سانحه و همچنین مجهز نبودن آتش نشان ها به تجهیزات روز اشاره کرده بودیم.

پس از آن حادثه و اعتراض سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ، اقای روحانی به عبدالرضافضلی دستور رسیدگی داد. احمد مسجد جامعی از سوی شورای شهر تهران مامور رسیدگی شد. مجلس سیدمهدی هاشمی، مهردادبذرپاش، علیرضا محجوب را مامور رسیدگی کرد. آنچه اتفاق نیفتاد آسیب شناسی حادثه و عدم پیگیری مناسب بود. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از ذوب آهن اصفهان

ساخت جک هیدرولیک جهت ضربه گیری قلاب و صفحه محدب واگن ها با کمترین هزینه و ضریب ایمنی زیاد و کاهش خطرات احتمالی در کوتاه ترین زمان به دست توانای کارگران بخش تعمیر تجهیزات نصب و راه اندازی شد.

کارگران و متخصصین ذوب آهن بارها ثابت کرده اند که این توانایی را کسب نموده اند که بخش عمده تجهیزات ذوب آهن را می توانند بسازند و در کمترین زمان و هزینه راه اندازی کنند. …بیشتر

کارگران فلز کار ترکیه علیه دیکتاتور اردوغان بپا خاستند

بنا به گزارش خبرنگار پیام سندیکا در ترکیه، هزاران کارگر از ١٣ کارخانه اعتصاب فعال راعلیه افزایش اختیارات ریاست جمهوری که دیروز در مجلس ترکیه تصویب شد را اغاز کردند. هماهنگ کننده این اعتصاب، کنفدراسیون انقلابی کارگران صنعتی ترکیه (DISK) می باشد . …بیشتر