جان و نان کارگران بازیچه دست سود جوی سرمایه داران!

Mine2سه نفر از کارگران اخراج شده معدن طلای آق دره شهرستان تکاب ، شب گذشته (شنبه) در اعتراض به از دست دادن شغل شان، در محوطهٔ معدن دست به خودکشی زده اند. .
اقدام به خودکشی کارگران بیکار شده معدن طلای آق دره در حالی است که صبح روز گذشته گروهی از کارگران این واحد معدنی در اعتراض به اخراج ۳۵۰ نفر از همکارانشان در محوطه این معدن تجمع کرده بودند؛ این تجمع تا ساعت هشت شب ادامه داشت و پس از آن کارگران مورد نظر که صبر و تحمل خود را از دست داده بودند اقدام به خودکشی کردند.
در روزهای اخیر ما شاهد اعتصاب 1000 کارگردر کارخانه واگن پارس اراک و حضور مامورین در این کارخانه هستیم و یا  وزارت کار صلاحیت نماینده کارگران نانوایی‌های سنندج را تایید نمی کند و همزمان به دلیل افزایش مطالبات معوقه اداره گاز ، اشتغال کارگران ۸ کارخانه آجرسازی متوقف می شود. کارگران را بیکار می کنند و وقتی کارگر جان به لب رسیده دست به حق قانونی خود به استناد اصل 27 قانون اساسی که اعتصاب را مجاز شمرده می زند ، بجای کارمندان وزارت کار با مامورین روبرو می شوند. این حرکت ضد کارگری و ضد منافع ملی به نفع چه کسی است ؟ وزارت کار و نماینده به اصطلاح کارگران در مجلس چه می کنند؟ آیا نباید به حضور مامورین در یک مجموعه صنعتی اعتراض کنند و یا اینکه خود نیز با این حرکت ضد کارگری موافقند ؟ آیا این مامورین برای حمایت از کارفرمایان و بر علیه کارگران وارد میدان شده اند؟
ما ضمن مخالفت با ورود مامورین به اختلافات کارگران و کارفرمایان این حرکت را ضد قانون اساسی و ضد منافع ملی کشور ارزیابی می کنیم.
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک  1393/8/8