#نه_به_گرسنگی – بیانیه سراسری در حمایت کمپین چهارم

بسمه تعالی
اطلاعیه‼️مهم⁉️فوری‼️
بیانیه سراسری در حمایت کمپین چهارم

عرض سلام ودرود خدمت همه کارگران سرزمینم

15 روز از اعتراض مصلحت آمیز کارگران میگذرد و ما کارگران انتظار داشتیم کسانی که بوسیله همین کارگران سوار ماشینهای میلیاردی و خانه های کاخ نشین شده اند ذره ای احساس در وجودشان نهفته باشد و درد کارگر را بفهمند، ولی دریغ از یک حمایت خشک وخالی. از امروز به بعد پیمانکاران وشرکت هایی که به کمپین پشت کردند روز خوش نخواهند داشت و از سوی جامعه کارگری تحریم نیرو و رسوا خواهند شد ، چون نیت شان برای همه ما روشن شده و به کارگر به عنوان برده نگاه می‌کنند. تا چند روز آینده اسامی پیمانکاران حق کارگرخور، دزد و شیاد را منتشر خواهیم کرد.

اینجانبان نمایندگان حقوقی نیروهای پروژه ای که طراحان کمپین و خدمتگزار قشر زحمتکش پروژه ای هستیم، ادامه برنامه های کمپین را بشرح زیر اعلام میکنیم و اجرای آن بر همه مشاغلی که در لیست کمپین چهارم بود الزامی و اجباریست.

1-تمدید کمپین و در خانه نشستن نیروها و سرکار نرفتن تا 15شهریور و تا پذیرفتن پیمانکاران با تمامی شرایط حقوقی و مزایا.

2-اسامی تمامی پیمانکاران فاسد و زالو صفت که با تمامی شرایط کمپین موافقت نکنند، مخصوصا شرایط پایه حقوق بر مبنای 20 روز کار 10 روز مرخصی، لیست خواهند شد و برای همیشه در تاریخ ثبت و بایگانی و با بدنامی تمام منتشر خواهد شد.

3-تشویق و تحسین و معرفی پیمانکاران شرافتمند و حلال زاده که مشکلات کارگران را درک کرده و با تمامی درخواست و شرایط کمپین با تحویل یک نسخه از قرارداد به نیروها موافقت میکنند و در عمل از حق زن و بچه کارگران حمایت کرده اند بعنوان بزرگ مردان نجیب و حلال خور و پاکدست و خوشنام در تاریخ پروژه کارگری جاودان خواهید ماند.

4-اسامی تمامی خائنین از هر مشاغل که کمپین از شغل آنها در کمپین چهارم حمایت کرده و اما آنها به این محبت و حمایت و اتحاد پشت کرده و دست رد به سینه اکیپ پروژه ای زدند یک لیست بالا بلند با بدترین الفاظ زشت و نسبت های ناروا در همه فضای مجازی و سرتاسر گروهها منتشر خواهد شد و در بایگانی تا ابد خواهد ماند و هر 3 ماه یک بار آن لیست مجددا باز ارسال خواهد شد و آن خائنین که سرکار هستند و به جای همکارانشون که در خانه هستند سرکار می روند، دامن زن به پایشان خواهیم کرد و مرد نیستند بلکه یک زن هستند ، در پروژه های بعدی جایی در بین ما نخواهند داشت.

5- همکاران محترم به لطف خداوند و با همت و غیرت و مردانگی همه شما، ما کارگران پروژه ای توانستیم حماسه 11 مرداد را خلق کنیم. حماسه ای بزرگ سنگین و عظیم تخلیه پالایشگاهها که فقط غیرت و شهامت شما را باعث بود و این حرکت گسترده حماسه 11 مرداد در تاریخ برای همیشه ثبت و جاودان خواهد ماند. این کار بزرگ شما موجب تغییرات گسترده و انقلاب کارگری شده و خیلی از شرایط حقوقی و مزایا رو تاکنون جابجا کرد و تکان محکم داد اما هنوز کم است. تا الان 80 درصد کار را با موفقیت انجام دادیم و 20 درصد آن صبوری بیشتر شما را می طلبد. تا تن دادن پیمانکاران به خواسته های شما با شرایط کمپین چهارم. الان پیمانکاران زالو صفت منتظر اتمام تاریخ کمپین هستند تا نیروها را با ترفندهای گوناگون فریب بدهند و به کار بازگردانند با اندک افزایش حقوق و عدم موافقت با شرایط کامل متن کمپین، تا ما را شکست بدهند.

6- ما هیچ چیزی کمتر از کارگران هفت تپه نداریم که 3 ماه به محل کارشان بازنگشتند با وجود هزاران مشکلاتشان بی پولی اجاره نشینی خرج خانواده شان و …. برای صبر و تحمل و در خانه نشستن تا تغییر گسترده و پذیرفتن کامل شرایط و هر بار که لازم باشد تاریخ کمپین را تمدید خواهیم کرد برای پیروزی و موفقیت و رسیدن به اهدافمان.

7- احتراما تحت هیچ شرایطی نیروهای محترم و لیدرهای فعال و دلسوز، خودسرانه و بدون مشورت و اطلاعیه و اخذ تاییدیه از اتاق فکر طراحان کمپین که در مدیریت گروه مرکزی پایپینگ و اکیپ پروژه ای هستند، کاری انجام ندهند که باعث شکست مان شود. اقدام به نوشتن متن های متفرقه و تجمعاتی نکنند، چرا که موجب گمراهی و چنددستگی و شکاف بین نیروها میشود. ما طراحان کمپین زحمات زیادی را طی این چند سال متحمل شدیم تا توانستیم به مرور زمان نیروها را متحد کنیم و در یک صف اتحاد و وحدت هماهنگ کنیم. بنابراین تمامی برنامه ریزی ها و تصمیمات کمپینی فقط توسط طراحان کمپین با مهر شناخته شده ی پایپینگ و اکیپ پروژه ای انجام خواهد شد و هرگونه بیانیه متفرقه بدون اطلاع طراحان کمپین و بدون مهر کمپین برای سراسر پروژه ها و نیروهای پروژه ای فاقد ارزش و اعتبار خواهد بود. ما در ادامه اگر لازم باشد بیانیه های تکمیلی برای نتیجه گرفتن کمپین در هرشرایط خاص را تهیه تنظیم و با مهر مخصوص منتشر خواهیم کرد

8-همکاران عزیزمان از این به بعد پیمانکاران با شما تماس خواهند گرفت برای برگشتن شما به محل کار، لطفا از نیروهای هر کارگاه یک نفر یک گروه واتساپی تشکیل بدهد و تمامی نیروهای مشاغل مختلف در لیست کمپین را به گروه دعوت کنید تا در زمان تماس پیمانکاران به تک تک شما عزیزان ،،،هماهنگ و همفکر باشید و تا فریب نخورید.

9- درصورتیکه یک پیمانکار صراحتا اعلام پذیرفتن تمامی شرایط کمپین چهارم را کرد، فقط 5 نفر از نیروهای قدیمی و باتجربه و فن بیان بالا به نمایندگی سایر نیروهای آن کارگاه به محل کار میروند و قبل از رفتن باید حتما به پیمانکار گفته شود ابتدا پول کرایه رفت و برگشت هر 5 نفر ما را واریز کنید تا اگر حرفتان عوض شد برگردیم و اگر هم یک نسخه قرارداد را با پذیرفتن تمامی شرایط کمپین به دستمان داده از حساب حقوقمان کم کنید و بعد شروع بکار کنید.

مدیریت گروه مرکزی پایپینگ و اکیپ پروژه ای

با حمایت سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

25مرداد 1399با تقدیم احترام و ارادت